Українці в Миколаєві захищали мову

25.08.2012
Миколаївські МНК-івці, разом із іншими патріотами, стали на захист української мови в Миколаєві. 21 серпня окупанти і яничари з Миколаївської міської ради приймали антиконституційну постанову про надання російській мові статусу регіональної. За неї проголосувало 60 депутатів з 90, четверо - проти і ще четверо утрималися.
Такий наступ на українську мову викликав обурення українців. Ще з 7-ї години патріоти почали збиратися під стінами Миколаївської адміністрації, вхід до якої вже був оточений міліцією. Також були помічені невеликі групи з міліціонерів в цивільному та "лівих" фанатів, що постійно намагалися затесатися між пікетувальниками. Згодом виявилося, що окрім мовного пікету і виступів "п'ятої колони" перед міськрадою організовано пікет з приводу екології міста (ймовірно, самими "регіоналами"), учасники якого усіма силами намагалися перекричати патріотів. А ось "язикатим" певно не доплатили, оскільки палкі скандування головного оратора ніхто підтримувати не хотів. Тому для того, щоб заглушити неприємні гасла українців, яничарам доводилося вмикати сирену. Аби підкреслити їхню зверхність над україномовними, міліція "рускоблочних регіоналів" пропустила до VIP-зони на сходах адміністрації. Таке зухвальство стало останньою краплиною: пікет переріс в бійку з міліцією, димовими шашками та затриманнями. До бійки одразу ж долучилися і "цивільні", які почали видирати з рук та шматувати українські плакати.
Міліція затримала чотирьох активістів місцевої молодіжної організації, яких протримали у відділку без висунення звинувачень близько шести годин. Але, як потім виявилося, їх насправді не затримували, а просто "запросили" відвідати відділок, щоправда спочатку "беркути" повалили їх на асфальт, заламали за спиною руки і потягли в приміщення міськради. А декому навіть порвали одяг. Двом хлопцям інкримінують дрібне хуліганство і організацію масових заворушень. Суд над ними відбудеться 30 серпня. 
Хоча Миколаївська міська рада і надала російській мові статусу регіональної (з усіма наслідками), але це не заперечує статті 10 Конституції України. Щоправда, російські шовіністи про це часто забувають. Першою жертвою "мовного" закону в Миколаєві став правозахисник Анатолій Ільченко. Зателефонувавши до міліції, він не почув від чергового зрозумілої мови, тому, пояснивши, що не розуміє, попросив відповідати його українською. На це черговий міліціонер відповів, що від сьогодні російська мова є регіональною і він не зобов'язаний більше говорити українською. Міліціонер кинув слухавку і скидав подальші (наступні) виклики. На чергового було подано заяву до прокуратури за статтею 161 Кримінального кодексу України "дискримінація громадян за мовною ознакою". А вчинок Ільченка став гарним прикладом для інших українців, як захистити рідну мову і поставити на місце нахабних "язикатих". 
Володимир Божко, МНК Миколаїв