Українці переглянули фільм про грузино-російську війну

10.04.2015

Україною “прокотився” перший показ з серії фільмів, які продемонструє “Кінофестиваль Нескорених Націй”. Фільм “5 днів у серпні” про грузино-російську війну збирав повні зали глядачів у Києві, Львові, Харкові, Полтаві, Сумах, Буршитні та Тернополі.

Тернополяни мали змогу переглянути стрічку 30 березня. На кінопоказ прийшло кілька десятків осіб - в основному молодь.

“Фільм дуже добре сприйнявся молодою аудиторією, оскільки окрім того, що дійсно сьогодні є актуальним, він ще й дуже якісно знятий і захоплює не менше, ніж голівудські блокбастери”, - зазначив організатор показу в Тернополі Микола Мисак.

Днем пізніше, 31 березня, показ відбувся у Сумах. «Грузини показали себе як незламний народ. Нам потрібно єднатися з націями Балто-Чорноморського альянсу в боротьбі зі спільним ворогом», - поділилася враженням Олеся Горяйнова, член Сумського МНК.

У Києві показ фільму відбувся 1 квітня і зібрав кілька десятків зацікавлених темою російської агресії.

“Захід зібрав активну молодь, котра розуміє, що винуватцем воєн останніх років в України та Грузії є Росія, і що лише спільними зусиллями наші братні країни можуть перемоги ворога – кремлівський режим”, - говорить Дмитро Жмайло, заступник голови МНК.

На кінопоказі була присутня Тамара Шавладзе, очевидець грузино-російських конфліктів та співзасновник “Альянсу Балто-Чорноморських Націй”. Вона відповіла на всі запитання, що виникли після перегляду фільму: зокрема, розповіла про передумови приходу до влади проросійського президента та якими можуть бути наслідки, якщо не спинити «кремлівську навалу».

3 квітня кінопоказ відбувся у місті Полтава у приміщенні кафе “Сто доріг”. За словами одного з глядачів, фільм “5 днів у серпні” сьогодні має нове “звучання”, адже коли ми переглядали стрічку в рік її виходу (2012 р.), здавалося, що нічого особливого. “А зараз наче новим поглядом на те подивився”, - зазначає хлопець.

Наступного дня, 4 квітня, кіномарафон пройшов у Харкові. Один із організаторів події, Тарас Бортник, зазначив: «Показ саме цієї стрічки є важливим, бо  за художніми образами фільму, були показані страшні події Грузії. Вважаю, що українці мають знати, що відбувалося тоді в дружній державі, тому що їхнє минуле - це наше теперішнє».

А вже 5 квітня у місті Бурштин зібралося більше сотні людей. На заході було роздано газету Молодіжного Націоналістичного Конгресу “Терен”, проведено гутірку про мету створення та діяльність “Альянсу Балто-Чорноморських Націй”.

“Фільм дуже сподобався. Як це не дивно, але в фільмі є паралелі з подіями на Сході нашої України. Прикро те, що Європа наступає на все ті ж граблі”, - поділився враженнями Любомир Сисак, член Бурштинського осередку МНК.

9 квітня фільм презентували у Львові. Саме цим і завершився перший кінопоказ з серії фільмів, що будуть представлені на кіномарафоні.

Наступний показ буде присвячено боротьбі Білорусі з режимом Кремля. До перегляду пропонується “Білоруська мрія”, а також відбудеться брифінг з лідером Білорської партії свободи Сергієм Висоцьким.

«Кінофестиваль Нескорених Націй» - проект “Альянсу Балто-Чорноморських Націй” (співорганізатором якого є Молодіжний Націоналістичний Конгрес), що покликаний пропагувати ідеї Балто-Чорноморського зближення. У його рамках відбудеться показ серії фільмів про нації, які потерпають від агресора так, як і Україна.