Україна - перша у світі за кількістю податків

06.03.2012
Українська економіка зайняла перше місце у світовому рейтингу складності оподаткування.

Про це у своєму блозі пише президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, повідомляють "Коментарі". «Згідно з інформацією Світового банку, за підсумками 2011 року Україна посіла перше місце в світі за кількістю сплачуваних податків. Не по сумі податків, а саме за кількістю. Світовий банк підрахував, що український бізнес у тій або іншій формі виплачує 135 різних податків. Це абсолютний світовий рекорд. Друге місце в цьому рейтингу Світового банку зайняла Румунія. Але вона виглядає «слабачкою» на нашому тлі. У неї кількість податків всього 113. А ось на третьому місці знаходиться Ямайка з результатом всього 72 податки», - написав Охріменко.

У теж час, СБ підрахував, що в Гонконзі всього 3 податки, в Грузії, Швеції, Норвегії - 4 податки, в Сінгапурі - 5 податків. Далі йде Франція, в якій існує 7 податків.

«А у Великобританії, Чехії, Нідерландах, Португалії, Іспанії, Фінляндії всього 8 податків. У США 11 податків, це вже хоча б щось», - пише експерт.

Нагадаємо, українська влада неодноразово в останні роки заявляла, що пріоритетом його роботи є дерегуляція економіки та спрощення оподаткування.