Україна: молодий націоналізм

10.04.2013

Пропоную вашій увазі невеличкий цикл статей про націоналізм в Україні. Перша стаття про «молоду кров», точніше про громадські організації, що взяли за основу своєї діяльності націоналістичні ідеї. Три активісти з різних об’єднань заповнили анкету, у якій відповіли на 4 прості питання. Давайте коротко розглянемо діяльність кожної з організацій та подивимося на відповіді молодих людей, - пропонує Eastbook.eu

Всеукраїнська громадська організація «Патріот України» визначає себе, як «революційний авангард українського соціал-націоналістичного руху». Своїм командиром члени організації вважають Андрія Білецького, який зараз перебуває у СІЗО. У зв’язку з арештами активістів організація проводить акції протесту проти політичних репресій у різних містах України. У соцмережах можна знайти фото з акцій організації, а також зі спеціальних тренувальних зборів (так званий «вишкіл»). Майже на всіх фото обличчя активістів закриті чорними квадратами, або розмиті. Чоловіки стріляють, відпрацьовують вправи з рукопашного бою та проводять тактичні вправи.

Ігор, ВГО «Патріот України»

Що для вас означає «націоналізм»?

- Державне мислення

Як ви думаєте, чи є у націоналізму майбутнє в Європі?

- Націоналізм нової формації, як наприклад Соціал-Націоналізм, це єдино можливий шлях для Європи. За ним майбутнє, інакше Європа буде терміном виключно географічним

Хто для вас є національнім героєм?

- Євген Коновалець (полковник Армії УНР і перший голова ОУН. – Авт.)

Яка остання подія в Україні або поза її межами вас найбільше вразила і чому?

- Репресії проти Організації «Патріот України», не пам’ятаю більш цинічного та нахабного фальсифікування кримінальних справ. Ну і масштаби, Щоб за гратами, чи в розшуку, на підписці про невиїзд знаходилось біля двох десятків людей – вся вища керівна ланка, такого на моїй пам’яті з часів незалежності не було!

Всеукраїнська молодіжна громадська організація Молодіжний Націоналістичний Конгрес пропагує ідеї українського націоналізму. Члени організації – активні учасники проведення Маршу УПА.  Організація проводить різні молодіжні заходи. Наприклад, екстремальний табір «Урай», дівочий табір «Руса коса» та табір «Відвага» ім. І.Гавдиди». Організація в основному працює з студентською молоддю.

Марія, ВМГО Молодіжний Націоналістичний Конгрес

 Що для вас означає «націоналізм»?

- Це любов і повага до своєї нації, усвідомлення себе її частиною.

 Як ви думаєте, чи є у націоналізму майбутнє в Європі?

- Ні. В цілому. Окремі країни – так, можливо.

 Хто для вас є національнім героєм?

Українські письменники. Наприклад, Іван Багряний

 Яка остання подія в Україні або поза її межами вас найбільше вразила і чому?

В Україні – перемога націоналіста Медуниці у Сумах на виборах у нардепи.

Ідеологічні погляди членів Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національний Альянс» побудовані на засадах націоналізму та християнства. Організація проводить флешмоби, масові акції, табори, концерти, семінари, тренінги. Активісти  виступають за те, щоб воякам УПА надали офіційний державний статус Борців за незалежність України. Нещодавно  троє членів «Національного Альянсу» були затримані в Білорусі на акції опозиції «День Волі».

Майя, ВМГО «Національний Альянс»

Що для вас означає «націоналізм»?

Націоналізм – це коли ти усвідомлюєш себе частинкою нації, усвідомлюєш що ти несеш відповідальність за те, що навколо тебе і від тебе залежить майбутнє твоєї країни. Це коли ти думаєш не власними категоріями (я, для мене), а категоріями нації (для українців, майбутнє країни) і не раз на рік, а щодня.

Як ви думаєте, чи є у націоналізму майбутнє в Європі?

Є, тому що націоналізм – це природно. Допоки в Європі будуть нації до тих пір в Європі і буде націоналізм. І з часом ця ідеологія буде набувати в Європі все більшої популярності, оскільки лібералізація призводить до «гниття» націй, а націоналізм – це як імунітет, він виступить за збереження нації.

Хто для вас є національнім героєм?

- В нас багато Героїв, але національні – це саме ті, які віддали своє життя за українську націю, всупереч всьому світу. Такими героями для мене зокрема є вояки УПА, бійці ОУН, УВО.

Яка остання подія в Україні або поза її межами вас найбільше вразила і чому?

Позбавлення мандату Власенка (захисник екс-прем’єра Юлії Тимошенко. – Авт.) – я просто не вірила, що влада на це піде.