У Тернополі знімали ролик-інсценізацію подій під Крутами

30.01.2016
29 січня на Театральній площі міста Тернопіль знімали відео-ролик присвячений Дню пам’яті героїв Крут. Більше півсотні молодих людей спробували відтворити події, що сталися майже сто років тому. Організовували акцію молодіжні громадські організації за підтримки Молодіжної міської ради та департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ТОДА.
Ідея створення ролика-інсценізації – вшанувати пам’ять героїв Крут, які віддали своє життя за Україну, кажуть організатори. Переконані, що вчинок цих юнаків є прикладом непохитності та активної громадської позиції для сучасної молоді.
«Вони просто були людьми, які не злякалися виявити свою позицію. Це сталось 98 років тому. І нам варто про це пам’ятати, тому що сьогодні можуть відбуватися аналогічні події. Ми вирішили показати не реконструкцію бою, адже не використовуємо автентичну зброю та одяг, а покласти на сучасний лад те, як молодь може збиратися на якусь загально-потрібну справу щойно буде потреба»,- говорить організатор акції, голова тернопільського МНК Василь Дубовий.
Першу частину ролика відзняли напередодні. А вже 29 січня інсценували історичні події під Крутами на головній площі міста. Участь взяли більше півсотні юнаків та дівчат. Вони шикувались у шеренги, передавали один одному макети зброї. Згодом вирушили колоною на залізничний вокзал, де знімали заключну частину відео-ролика. 
«Подвиг юнаків-крутянців є для нас особливим. Адже вони наші ровесники, які зовсім не мали військових навичок, але були відданими своїй державі та ідеалам. Тому ми вирішили таким чином вшанувати пам’ять героїв, що загинули під час тих подій. А також показати, що сучасна молодь здатна за першим ж покликом самовіддано стати на захист нашої України»,- говорить учасниця акції, студентка ТНЕУ та МНКівка Оксана Корінь .
Поширюватимуть змонтований ролик в Інтернеті, а також транслюватимуть на місцевих телеканалах та по телебаченню у громадському транспорті.