У Тернополі розпочався ''Кубок Шухевича'' 2013

01.03.2013

28 лютого 2013 року у Тернополі розпочалися спортивні змагання на Кубок Генерала Української Повстанської Армії Романа Шухевича. З нагоди відзначення пам’яті командира УПА (який героїчно загинув 5 березня 1950 року у бою із НКВД) 12 молодіжних патріотичних організацій міста змагатимуться 01.03.2013 в улюблених видах спорту Шухевича та інтелектуальному змазі.

Головною особливістю “Кубка Шухевича” є те, що змагання проводяться з улюблених видів спорту Генерала, у яких він досяг значних успіхів. Цьогоріч молодь міста виборюватиме перемогу з баскетболу, стрільби, скелелазіння, бігу, волейболу, футболу, шахів, армреслінгу та в інтелектуальному етапі змагу.

Змагатимуться за Кубок команди Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Спілки української молоді в Україні, Пласту, Молодої Просвіти, МНПТ “Обереги”, МГО та РО “Сокіл”, МГО “Студентська свобода”, Асоціації туристів Тернополя, Руху автономних націоналістів, ТУСК “Обнова”, МГО “Файне місто”.

Урочисте закриття та нагородження переможців відбудеться 5 березня, у день пам’яті Романа Шухевича.

Спортивні змагання “Кубок Шухевича” стали традиційним тернопільським заходом, який консолідує патріотичну молодь міста. Організатори кубка ставлять за мету показати різнобічну та багату постать Генерала Романа Шухевича. Адже «друг Шух» був не лише видатним військовим, а й успішним спортсменом, бізнесменом та навіть піаністом.

Довідка: У 1923 році на спортивних змаганнях у Львові Роман Шухевич поставив рекорд з бігу з перешкодами на дистанції 400 метрів та на стометрівці з плавання. Активно грав в командні види спорту, добре стріляв, займався фехтуванням, ходив на лижах, створив спортивний пластовий гурток “Ясний тризуб”, провів перший пластовий табір на воді в 1927 році, а в 1925 році почепив на скелях Довбуша український прапор, не використовуючи спеціального спорядження.