У Тернополі показали фільм про УПА та операцію “Вісла”

19.10.2017
18 жовтня у Тернополі Молодіжний Націоналістичний Конгрес показав «Залізну Сотню» - фільм про діяльність УПА на Закерзонні та операцію “Вісла”. 
Показ відбувся в рамках «Кіномарафону Нескорених Націй». Закерзоння - найзахідніші українські етнічні землі, які по закінченні Другої світової війни володар усієї Східної Європи совєтський диктатор Сталін "подарував" комуністичній Польщі. Хоча сили були нерівні, поляки не могли впоратися з незламною "Залізною сотнею", й відтак, при допомозі своїх зверхників-совєтів, здійснюють поголовне виселення українців з метою позбавити повстанців ґрунту - підтримки населення.
«Безумовно цей фільм вартий уваги. Він несе у собі крик душі не одного покоління людей, чиї долі були зруйновані в силу страшних та жорстоких обставин. Необхідно пам’ятати історію, адже вона має в собі багато уроків, які допоможуть  нам не повторити помилок минулого», - зазначив член тернопільського осередку МНК, Василь Панькевич.
«Кіномарафон Нескорених Націй» - проект Молодіжного Націоналістичного Конгресу. У його рамках відбувається показ серії фільмів про нації, які потерпають від агресора так, як і Україна.