У Тернополі показали фільм про депортацію кримських татар

28.05.2015

25 травня у Тернополі відбувся показ фільму «Хайтарма», який розповідає про трагічні події травня 1944 року у Криму. Організатором став «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» під патронатом міжнародної організації «Альянс Балто-Чорноморських Націй».

Показ фільму відбувся в рамках «Кінофестивалю Нескорених Націй». «Хайтарма» - це перша повноформатна художня кінострічка про депортацію кримських татар. В основу фільму покладені реальні події травня 1944 року, коли після радянського «визволення» Криму його корінне населення необґрунтовано було звинувачене у співпраці з німецькою окупаційною владою, хоча левова частка татар воювала на фронтах Другої світової війни.

Перегляд цією кінострічки не міг залишити когось байдужим. Тож навіть після закінчення титрів, глядачі не рушили з місця. Усі були під враженням.

«Безумовно, цей фільм вартий уваги. Він несе у собі крик душі не одного покоління людей, чиї долі були зруйновані в силу страшних та жорстоких обставин. Кінострічка є особливо актуальною зараз. Адже події, що сьогодні відбуваються в Криму, немов би повторюються», - зазначив член тернопільського осередку МНК Микола Мисак.

«Кінофестиваль Нескорених Націй» - проект Альянсу Балто-Чорноморських Націй (організатором якого є «Молодіжний Націоналістичний Конгрес»), що покликаний пропагувати ідеї Балто-Чорноморського зближення. У його рамках відбувається показ серії фільмів про нації, які потерпають від агресора так, як і Україна.