У Тернополі пів дня фотографувались із Романом Шухевичем

06.03.2013

Більше 150 тернополян та гостей міста вшанували пам’ять головнокомандувача УПА Романа Шухевича, зробивши символічне фото з Генералом. Так 5 березня на Театральному майдані Тернополя пройшла акція “Фото з генералом”, приурочена до 63-ої річниці від дня загибелі Романа Шухевича. Зініціювала захід громадська організація Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

Учасники акції мали змогу зробити світлину з “другом Шухом”, використавши елементи одягу упівців та макети тогочасної зброї, зокрема гвинтівки та пістолета-кулемета ППШ. Фото організатори надішлють їх власникам на електронні скриньки. Також учасники заходу отримали примірники молодіжної газети “Терен” та патріотичну літературу. Фотографувались з Генералом як тернополяни, так і гості з інших міст України.

“Позитивним моментом, вважаю, є те, що все більше молоді долучається до схожих акцій, адже ми вже звикли, що старші люди завжди найактивніші на патріотичних заходах. Проте, проводячи “Фото з генералом” у форматі модного сьогодні флешмобу, вдається зацікавити і молодь. А це спонукає її дізнатися більше про своїх героїв, свою історію”, - зазначає координатор акції Василь Семенюк.

“Я знав, хто такий Шухевич, проте мало цікавився його постаттю. Потрапивши на цю акцію, дізнався що він загинув у бою з НКВС. Тепер хочеться почитати більше інформації про Романа Шухевича, бо розумію, що то не просто нудна сторінка з підручника”, - розповідає учасник акції Богдан Мирошниченко.