У Сумах вшанували пам'ять загиблих під час Голодомору-геноциду

24.11.2013

Вранці 23 листопада, в день відзначення 80-х роковин Голодомору, відбулося покладання квітів до пам’ятника жертвам Голодомору, а ввечері сумчани приєднались до загальнонаціональної хвилини мовчання і запалили Свічки пам’яті, аби вшанувати пам'ять мільйонів заморених голодом українців. На центральній вулиці міста запалав хрест, викладений з лампадок, а в церквах відбулися панахиди за загиблими.

«Всеукраїнська акція «Запали свічку» показує, що українці пам’ятають про Голодомор, і не лишаються байдужими до цього горя, трагедії цілої нації. Нехай на площі зібралось і не так багато людей, зате по спальних районах міста було видно свічки у вікнах»,- говорить Кароліна Романченко, член МНК.

«Про це не можна забувати, адже це частина нашої історії, що стосується кожного з нас, наших близьких, родичів. Голодомор значно вплинув на демографічну ситуацію в Україні, загинули мільйони ненароджених. Про це має пам’ятати увесь світ»,- вважає сумчанка Ольга Лозова.

Нагадаємо, 9 листопада сумчани писали «Послання пам’яті» для українців, які згадуватимуть цю страшну трагедію через 20 років, а 23 листопада вони були об’єднані на всеукраїнській акції пам’яті біля Меморіалу пам’яті жертв Голодомору у Києві.