У Сумах висадили Алею модрин, вшановуючи жертв ІІ Світової

09.05.2013

Коли говорять, що націоналісти не шанують ветеранів чи забувають про дні ІІ Світової війни, то дещо не враховують: пам’ятати про потерпілих від війни і пишатися "вєлікай пабєдай за святую руссь" - різні речі. 8 травня – День пам’яті жертв Другої світової. Шукати винних та потерпілих просто немає сенсу, так само як і говорити про чиюсь перемогу та поразку.

Сьогодні в Сумах з ініціативи ВО "Свобода" та за підтримки інших патріотичних сил, зокрема Молодіжного Націоналістичного Конгресу, було встановлено  пам’ятну табличку, присвячену борцям за незалежність України. Саме вона "відкриває" алею з 120-ти карпатських модрин. Дерева висадили активісти на знак пам’яті про борців за волю України, а також постраждалих через війну. На заході були присутні священики Української православної церкви Київського патріархату, які освятили пам’ятний знак.

"Ми не повинні святкувати 9 травня як день перемоги совєтів. Цей день - це перемога колими над бухенвальдом, або день зміни одного окупанта в Східній Європі на іншого. Тому ми повинні не святкувати, а вшановувати жертв ІІ Світової війни і всіх тих, хто поляг в тій жорстокій війні. Для нас, нації, яка найбільше постраждала від цієї війни, це не є перемога, а це є день пам'яті та жалоби. Тому ми повинні відкинути совкову пропаганду! Якщо ми Європейська держава, то повинні відзначати цю дату разом з європейськими країнами, а не разом з державою, яка була одним із агресорів у ІІ Світовій війні", - заявив свободівець Богдан Петлюра.

Не обійшлося й без провокацій. Під час висаджування дерев, до  місця (міст, що з’єднує вул. Кірова та вул. Прокоф’єва), під’їхав автомобіль з комуністами та "ветеранами". Вони ввімкнули гучну "совкову" музику, мали при собі і червоне знамено. Активісту вдалося забрати предмет гордості комуністів, аби викинути його на смітник. "З минулим слід поводитися саме так", - вважає Катерина Волченко, представниця МНК, яка була присутня на заході.

Після такого розвитку подій, провокатори покинули місце інциденту, а націоналісти спокійно вирушили на заслужений відпочинок: Олександр Бойко, голова Сумського МНК, уже традиційно приготував смачний куліш, яким частували всіх бажаючих.