У неділю на майдані Незалежності з’явиться Українська Повстанська Армія

11.10.2013

Захід присвячений святу Покрови – Дню українського війська та 71-й річниці створення Української Повстанської Армії.

У неділю 13 жовтня о 14:00 на столичному Майдані Незалежності КМО Спілки Української Молоді в Україні пропонуватиме всім охочим поставити запитання про УПА. Про майже все на тему Української Повстанської Армії можна буде спитати в екскурсоводів, що супроводжуватимуть виставку «Сила волі. Провідники визвольного руху».  

Виставка про боротьбу за незалежність України та особисте життя командирів УПА Романа Шухевича і Василя Кука, засновника ОУН Євгена Коновальця та лідера визвольного руху Степана Бандери у фотографіях, архівних документах та спогадах їх сучасників.

Разом з тим організатори акції не будуть обмежувати коло питань лише темою очільників УПА, саме тому в експозицію додали стенди із відновленими нагородами українського визвольного руху XX століття: організацій «Сокіл» та «Січ», що були провісниками визвольного руху, Українських Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Армії Української Народної Республіки, України в Другій світовій війні.

«Мета акції  дати можливість кожному охочому на основі отриманих відповідей створити своє власне бачення про УПА, без стереотипів та упереджень.Не щодня є можливість розпитати в істориків про Бандеру і Шухевича та подивитись архівні документи і світлини про їхнє життя. Ми хочемо надати такий шанс», - коментує член КМО СУМ в Україні, один із організаторів виставки Олег Слабоспицький.

Наприкінці екскурсії найдопитливішим запропонують взяти участь в розіграші календаря, створеного на основі унікальних світлин вояків армії УНР.

13 жовтня виставка на Майдані Незалежності триватиме з 14:00 до 17:00. Екскурсії о 14:00, 15:00, 16:00.

Контакти: 0976479864kyiv@cym.org