У Львові вшанують пам’ять полковника УПА Олекси Гасина

25.01.2012
31 січня у Львові пройдуть заходи з вшанування пам’яті полковника УПА Олекси Гасина. О 18:00 на розі вулиць Коперніка і Стефаника, де він загинув 1949 року, Гасина вшанують хвилиною мовчання, а організатори акції – представники Молодіжного об’єднання «Граніт» – принесуть свічки до меморіальної таблиці.
 «Плануємо, що на хвилину мовчання прийде понад 50 осіб, ще кілька десятків – у вільній формі будуть доносити свічки упродовж дня. Там немає ні місця, ні потреби збирати величезний натовп. Плануємо запросити на захід представників братства УПА… На вшануванні коротко розкажуть про видатного українця. Також планується почесна варта зі смолоскипами. Загалом 31 числа молодь буде роздавати інформаційні листівки про Гасина», – розповів ZAXID.NET голова правління МО «Граніт» Андрій Мочурад.
 Інформацію про цю зустріч також поширюють у соцмережах: «31-го січня 1949 року на розі вулиць Коперніка і Стефаника загинув легендарний Український військово-політичний діяч ОУН, полковник УПА Олекса Гасин (псевдо Лицар, Чорнота). «Пам'ятай про великі дні наших Визвольних змагань» (третя заповідь Українського націоналіста). Вшануймо пам’ять героя, котрий присвятив життя боротьбі і помер за Україну».
 Водночас учасники акції просять усіх «приналежних до ГО чи політичних партій приходити без символіки, окрім синьо-жовтих і червоно-чорних прапорів».
 Заявку про проведення акції до Львівської міської ради організатори збираються подати сьогодні.
Нагадаємо, шо Олекса Гасин народився 8 липня 1907 року в с. Конюхів, зараз – Стрийський район Львівської області, помер 31 січня 1949 року у Львові. Український політичний і військовий діяч, учасник визвольної боротьби 1940-х років, полковник УПА. Його вважають близьким дорадником командувача УПА Романа Шухевича.