У Львові видавців обурила пропозиція влади проводити форум під патронатом ''письменника'' з Межигір'я

14.09.2012
Під час урочистого відкриття 19 міжнародного книжкового форуму у Львівські філармонії 13 вересня публіка вигуками "Ганьба!" зустріла вітальне слово заступника голови Львівської ОДА Олега Рудницького, повідомляють місцеві ЗМІ.

Спершу, коли заступник голови ЛОДА піднявся на сцену, аби виголосити вітальне слово від Михайла Костюка, він помилився, назвавши президента форуму Олександру Коваль Олександрою Кужель, - говориться у повідомленні "Українського тижня".

На цю помилку публіку відреагувала сміхом.

Втім, коли Олег Рудницький сказав про ініціативу провести наступний форум видавців під егідою президента України, люди в залі почали тупати ногами і кричати «Ганьба».

Коли заступник покидав сцену, публіка супроводжувала його тими ж вигуками.

Раніше голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк повідомив, що звернувся до президента Віктора Януковича із проханням взяти під свій патронат у 2013 році ювілейний 20-ий Форум видавців у Львові.

Як повідомлялось, згідно з декларацією Віктора Януковича, 2011 року він отримав 16,4 млн грн гонорарів від ТОВ «Друкарня «Новий світ» (місто Донецьк). Зокрема, видавництво отримало права на створені у 2005-2010 роках книги «Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок», «…І рік при владі. Від кризи – до економічного зростання», «Здолати шлях», «Як Україні далі жити», а також на літературні твори, які у майбутньому будуть створені автором. З отриманої суми авторської винагороди Янукович сплатив до бюджету 2,8 млн грн податку.

Згодом Янукович пообіцяв витратити свої авторські винагороди на доброчинність, зокрема, «на допомогу бідним людям, тим, хто хворіє, і дітям».