У Львові вчителі вийшли на захист української мови

12.09.2012
Сьогодні у центрі Львова біля пам'ятника Тарасу Шевченку пройшло освітянське віче на захист державної мови.

Понад дві тисячі вчителів, викладачів, учнів та студентів прийшли висловити своє невдоволення нещодавньому прийнятому закону про мови, - повідомляє Gazeta.ua. Біля Шевченка стояв гурт хлопців із синьо-жовтими прапорами. Такі ж тримало багато людей у натовпі. Жодної партійної символіки не було. Також учасники віче тримали в руках плакати з закликами берегти та розмовляти українською мовою. "Це нетипова річ, коли ми у Львові, місті, яке є найбільш україномовним в світі, повинні знову брати відповідальність за цілу Україну, - сказав мер міста Андрій Садовий. - Уся Україна дивиться - а як у Львові. І коли прозвучала пропозиція з освітянського середовища всім зібратися і відстоювати свою тверду позицію, я дуже зрадів. Хто зможе забрати в нас право вчити наших дітей про визвольні змагання УПА, про героїв Крут, про Голодомор? Нема такої сили. Ми Божа нація, ми маємо пам'ятати, що в єдності наша сила!".

За словами організаторів віче, основна вимога - забезпечення дотримання вищими органами влади Конституції України. Крім того, збереження української мови як єдиної державної. Також освітяни вимагають припинення прийняття антиукраїнських законів, привернення уваги суспільства до проблем мовної політики в Україні.
"Не можна дозволяти владі так знущатися над нами, - розповіла студентка університету ім. І. Франка Катерина Костик. - Спочатку над нашою історією поглумився Табачник. Викинув усю правду про боротьбу українців за незалежність, а також те, як нашу націю намагалися знищити. Тепер хочуть забрати від нас і рідну мову. Прислужники влади вводять російську другою мовою в багатьох областях. Але цей закон прийнятий нечесно. Його взагалі не мало б бути. А його авторів за такі антиукраїнські настрої в нормальній європейській країні давно кинули б за грати".