У Львові публічним виконанням ''Ще не вмерла Україна'' святкували День гімну

11.03.2013

Понад дві тисячі людей виконали державний гімн України на площі Ринок у місті Львів. Вперше ж публічне виконання “Ще не вмерла Україна” відбулося 148 року тому 10 березня 1965 року в Перемишлі під час Шевченківського концерту.

Таке святкування Дня гімну було ініційовано управлінням внутрішньої політики Львівської міськради за підтримки молодіжних організацій міста, а саме – активістів об’єднання “Самопоміч”, членів організацій “Завжди вірні”, “Борець”, “Пласт”, Молодіжного Націоналістичного Конгресу (МНК), “Інституту громадського лідерства” (ІГЛ), а також Студентської ради Львова.

Окрім дружнього виконання гімну, молодь розтягнула синьо-жовтий стяг та розповсюдила листівки біля центральних храмів міста. У кожній такій картці можна прочитати історію виникнення та виконання національної пісні України, а також її слова затверджені 6 березня 2003року законом України “Про державний гімн України” на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького.

“Відзначення Дня гімну України – це обов’язок кожного патріота та свідомого громадянина. Гімн довершує цілісний, гармонійний образ нашої країни не лише на внутрішньодержавному рівні, але й на міжнародній арені. У єдності – сила народу”, - розповідає начальник управління внутрішньої політики ЛМР Андрій Шевців.