У Львові презентують книгу про підопічного Шухевича

25.01.2012
26 січня у Львові презентують книгу історика, наукового співробітника Центру досліджень визвольного руху, завідувача відділу «Інститут дослідів Волині» рівненського обласного краєзнавчого музею Ігоря Марчука «Сотник УПА Петро Гудзоватий».
Книгу видали за сприяння благодійного фонду «Літопис УПА».
Сотник Петро Гудзоватий – «Очеретенко», пройшовши ґрунтовний вишкіл у дружинах українських націоналістів під керівництвом Романа Шухевича, долучився на початку 1943 року до творення УПА. Як військовий фахівець-інструктор створював та вишколював перші сотні та чоти повстанців на Поліссі.
Далі за наказом головної команди УПА йому було доручено діяти на найбільш відповідальному і небезпечному відтинку – очолювати рейдові підрозділи групи УПА «Тютюнник», які опановували Житомирщину та Київщину.
Протягом 1943 року він двічі особисто брав участь у рейдах: спочатку у складі сотні повстанців, а вдруге – восени 1943 року на чолі двох куренів «Кватиренка» і «Негуса». Повстанці вважали Гудзоватого вмілим та відважним командиром, який особистим прикладом надихав вояків на боротьбу з ворогом.    
Презентація відбудеться о 17.00 в Музеї етнографії.