У львівській школі обладнали повстанську криївку

02.03.2012
Макет криївки відкрили сьогодні, 21 грудня, у львівській школі №21. Ініціатором створення історичної реставрації виступила вчитель історії цієї школи Любов Бенько, їй допомогли учні випускники, батьки школярів. Під час урочистого відкриття «класу-криївки» виступили учні 8-Б класу, вони співали патріотичні пісні, декламували вірші, розповідали про героїчне минуле своїх предків. Виступив також директор Галереї українського військового однострою Богуслав Любів, який є дідусем однієї з учениць школи. Окрім того, школярам показали фільм «Воля або смерть».
Криївку в розрізі обладнали так, як виглядав справжній партизанський сховок. Там знаходиться макет автомата, гасова лампа, протигаз, одяг повстанців, друкарська машинка, погруддя Шевченка, драбина, що веде до замаскованого лазу, стіл, лавка і тапчан. На стіні обов’язково образ Покрови.
За словами голови молодіжного націоналістичного конгресу  Андрія Беня (випускник СШ№ 21), облаштовували криївку всього один місяць, по три-чотири години щодня, після уроків, аби не заважати навчальному процесу.
А.Бень розповів, що криївка у розрізі розповідатиме про побут повстанців. «Криївку як і належить зробили з дерева, зверху вона замаскована травою та опалим листям. Цей макет подібний до справжньої, оскільки він робився з креслень, що були взяті з оригінальних креслень, які були в розсекречених спецдокументах НКВД. Тепер учні зможуть побачити, як жили та воювали бійці УПА. Після того як школярі долучилися до облаштування криївки, у них помітно збільшилося зацікавлення історією, адже такі елементи візуалізації надихають до пошуку, поглиблення знань», - розповів Бень.
Ініціатори будівництва кажуть вони добре знають, як виглядає справжній сховок УПА, адже неодноразово реставрували лісові криївки. Також у школі обіцяють й надалі збагачувати новими експонатами міні-музей визвольних змагань.