У Луганську відкрили перший магазин українських товарів

21.03.2013

У Луганську, вперше в історії міста, відкрили патріотичну крамницю. Тут пропонують книжки та сувеніри, пов'язані з історією України та її фольклором, на дверях висить державний прапор, а робочий день починається із гімну України. Луганські кореспонденти телеканалу "Інтер" докладно вивчили асортимент крамниці.

Саме так, з державного гімну розпочинається робота першої в Луганську патріотичної крамниці. Все, що тут представлено, - українською і про Україну. Від футболок "Є мова - є нація" до народних глечиків. Та найбільше книг. Саме за ними прийшов сюди Богдан Воронько.

Богдан Воронько, мешканець Луганська:

- Декілька книжок я вже купив про національні злочини, такі книжки дуже гарні, які можна знайти, дуже цікаві історії. Я цікавлюся і літературою, але більше мене цікавить історія.

Таких магазинів у Луганську ніколи не було, говорить місцева мешканка Світлана Ковальова, і тішиться, що нарешті зможе купувати видання українською мовою.

Світлана Ковальова, мешканка Луганська:

- Для меня этот язык, я на нем не общаюсь, но хочется его держать в голове, потому что часто бывают поездки на западную Украину. И хочется говорить на языке нашего народа.

Ноу-хау саме цієї крамниці - куточок покупця, де можна обмінюватися книгами. Він може принести свою книгу і поставити її до нас в куточок покупця, і вибрати аналогічну українську книгу, без проблем.

Та найбільше відвідувачів цікавлять сучасні українські письменники - каже автор ідеї створення патріотичного магазину.

Дмитро Снєгірьов, автор ідеї створення магазину:

- Лідером продажів є Василь Шкляр. Причому беруть все без винятку. Оксана Забужко, беззаперечно, Сергій Жадан. Дитяча література, у нас беруть музичні диски дуже багато, пов'язані з фольклором українським, практично розкупили підбірку українських мультфільмів.

У планах власників книгарні-крамниці - зустрічі з письменниками, виставки та презентації на українську тематику.