У квітні буде відомо, чи є пам’ятник Сталіну пропагандою насильства

20.02.2012
Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі звертається до експертних установ з проханням надати висновок щодо того, чи слід розглядати пам'ятник Йосипу Сталіну, встановлений у Запоріжжі, як пропаганду культу насильства.
"Що стосується пам'ятника Сталіну, рішення є, але воно ще не підписане. Звернулися до низки інститутів, щоб вони надали коментар фахівців, чи розглядати пам'ятник як пропаганду культу насильства", - заявив на прес-конференції в Києві глава Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький.
За його словами, до комісії надійшло відповідне звернення в.о. прокурора Запоріжжя. Реагуючи на це звернення, комісія звернулася до експертних науково-дослідних установ, серед яких - Інститут держави і права, Інститут національної пам'яті. "Ми розглянемо це питання, як тільки отримаємо відповідь експертів", - заявив Костицький.
Він пояснив, що фахівці можуть обробляти матеріали з даного питання протягом місяця, і в квітні комісія на своєму засіданні ухвалить рішення на підставі отриманого висновку експертів.
Нагадаємо, 7 листопада 2011 року Запорізький обласний комітет Комуністичної партії України відновив пам’ятник Сталіну після того, як його було невідомими підірвано в ніч з 31 грудня на 1 січня 2011 року. Перед цим бюсту Сталіну було відрізано голову. Відповідальність за це взяла на себе націоналістична організація "Тризуб". 12 грудня 9 тризубівців були засуджені на терміни від 2 до 3 років позбавлення волі.
9 лютого цього року координатор ГІ «Оновлення країни» у Запоріжжі Дмитро Харьков оскаржив встановлення пам’ятника Сталіну у Подільському районному суді Києва.