У Криму закривають україномовні школи та класи

11.04.2012
У Севастополі місцева влада в рамках «економії та оптимізації» закриває єдину в місті україномовну школу-інтернат №7. Про це повідомляє Український тиждень з посиланням на Радіо Свобода.
Міська рада днями ухвалила рішення з нового навчального року припинити там викладання, а школярів, які не захочуть переходити до російськомовних шкіл, перевести до інтернату для дітей із затримкою психічного розвитку.
Схожі проблеми виникли відразу у кількох школах Бахчисарайського району, а також у деяких інших районах Автономної республіки. Хоча у Бахчисараї батьки і представники громадськості продовжують боротьбу за право дітей вчитися українською мовою.
Загальноосвітня двомовна школа №4 – єдина в Бахчисараї, де україномовні класи – з 1 по 11. Однак з наступного навчального року українська паралель буде розірвана. Управління освіти Бахчисарайської райдержадміністрації розпочало оптимізацію мережі навчальних закладів і в рамках цього процесу в школі оголосили, що прийом заяв до першого українського класу не проводитимуть, а нинішні 4 та 9 класи, розформують.
Керівник районного відділу освіти Михайло Сергєєв каже, що причина такої оптимізації – відсутність бюджетних коштів. За його словами, адміністрація вимушена йти на скорочення, а підпадають під нього саме українські класи, бо середня кількість учнів у них удвічі менша, ніж у російськомовних.
«Це нормально? Хіба ми так добре живемо, що хтось має удвічі більше отримувати? В українському класі має бути 30 осіб! Буде 30 заяв – будь ласка: клас працює», – заявив керівник райвідділу освіти.
Віра Хіхловська, мати 9-класниці Ганни, каже, що боротиметься за права своєї доньки.
«Моя дитина не те, що просто читає, вона думає українською. І тепер ось так зламати її, завдати їй психологічної травми ми просто не можемо», – наголошує Хіхловська.
Голова громадської організації «Український дім» Андрій Щекун показує більше сотні заяв батьків із проханням забезпечити їхнім дітям можливість вчитися державною мовою. Він зазначає, що схожа проблема із закриттям українських класів є також у бахчисарайській школі-гімназії й школі в селі Долинному. За словами Щекуна, громадськість району вимагає від влади не лише не закривати вже створені українські класи.
«На сьогодні повинно бути відкриття в Бахчисараї повноцінної україномовної школи», – переконаний він.
Нагадаємо, схожа ситуація виникла на Донеччині, де минулого року планувалося закрити 26 загальноосвітніх шкіл. У зв'язку з цим у регіоні відбулася низка акцій протесту. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів відбувається згідно з розробленою «Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання».
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту пояснювало, що школи в Україні закривають через погану демографію.
Як відомо, Донецький апеляційний адміністративний суд 27 березня залишив у силі постанову суду першої інстанції - Ворошиловського районного суду Донецька про скасування рішення Донецької міської ради про ліквідацію україномовної школи №111. Однак, Донецький окружний адміністративний суд 7 лютого прийняв рішення, що дві макіївські загальноосвітні школи № 3 та № 100 були ліквідовані законно.