У країнах Балтії одночасно пройшли акції на підтримку України

05.01.2016

Націоналісти Литви, Латвії та Естонії, з якими співпрацює Молодіжний Націоналістичний Конгрес, підтримують Україну в боротьбі з Росією. Так, на знак солідарності, вони організвали акцію, що пройшла одночасно в чотирьох містах - Талліні, Ризі, Вільнюсі і Каунасі.

«Ми розуміємо, що ніякі Міньські угоди не діють. Війна в Україні триває, а світ забуває про це, переключаючи всю вагу на конфлікт у Сирії. Ми хочемо нагадати, що Росія – найбільша загроза сучасності, і нам необхідно підтримувати Україну», - зазначив Міндаугас Сідаравічюс, голова «Литовського націоналістичного молодіжного союзу».

Крім того, у Литві під час акції організували збір коштів на купівлю позашляховика для 95 окремої аеромобільної бригади ЗСУ.

Акції відбулися біля посольств України. Учасники тримали плакати з написами «Не забувайте про Україну», «Путін, руки геть від України», «Зупиніть Путіна» та інші. Також вони запалил свічки в пам’ять про загиблих на Сході України військових.

У результаті, до активістів вийшов перший секретар Посла України в Литві Костянтин Федоренко та подякував за підтримку. А Посол України в Латвії Євген Перебийніс написав у своєму аккаунті в Twitter про акцію в Ризі. 

«Вдячні нашим друзям за розуміння важливості підтримки України. Уряди Литви, Латвії та Естонії не лише на словах, а й справами надають допомогу нашій державі. Ми, молодь, також не можемо дозволити собі бездіяльність – і навіть такі акції – це вклад у перемогу», - говрить Дмитро Жмало, співкоординатор «Альнсу Балто-Чорноморських Націй» та заступник голови МНК.

Довідка: Організаторами міжнародної кампанії стали націоналістичні патріотичні організації Литви, Латвії, Естонії та України, що співпрацюють в «Альянсі Балто-Чорноморських Націй» («Молодіжний Націоналістичний Конгрес» в Україні, «Литовський націоналістичний молодіжний союз» в Литві, «Синє пробудження» в Естонії, «Національна Асоціація «Все для Латвії!»» у Латвії).

Литва

Литва

Литва

Естонія

Латвія

Латвія