У Києві відкриють пам'ятну дошку Івану Гавдиді до річниці створення МНК

05.02.2016
Ким був Іван Гавдида? Чому ми пишаємося ним та називаємо “хрещеним батьком МНК”? Моральний авторитет для молоді, ядро націоналістичного руху, активний розбудовник незалежної України - усе це про нього. Не в праві його забувати, ми ставимо Івана за приклад, розповідаючи про його життєву позицію та діяльність на вишкільних таборах. Раніше видали книгу “Іван Гавдида - творець нової епопеї”, а тепер - встановлюємо йому пам’ятну дошку на будівлі Центру національного відродження ім. Степана Бандери, директором якого він був.

Виховник молоді

Заступник голови ОУН (б), Іван Гавдида опікувався молодіжною референтурою.

“Виховання і вишкіл нової генерації українських націоналістів, жертовних, вольових, високоосвічених, готових заради добра України на все - є одним із найголовніших завдань сьогодення”, - наголосив він у програмовій доповіді на Х Зборі ОУН (б), 2000 р.

Іван Гавдида, або ж друг Лісовий, розбудував систему вишкільних наметових таборів, найвідоміший з яких - “Лисоня” (перший табір відбувся у 1991 році). Щороку тернопільські МНКівці продовжують справу Івана, присвоївши “Лисоні” ім’я Гавдиди.

Лідер націоналістичного руху

Ярославів вал, 9 - це не лише “дім” МНК, а й осередок життя українського націоналізму. Одним із завдань, яке ставив перед собою Гавдида, ставши директором Центру національного відродження ім.Степана Бандери, стало перетворення будинку на живий та динамічний центр українського життя. Сьогодні тут зосереджуються дієві націоналістичні організації, практично щодня відбуваються різноманітні заходи.

Дієвий політик

Депутат Тернопільської обласної ради, Іван Гавдида відстоював українські інтереси у справах святинь.

У 2002-2003 роках він послідовно і принципово боровся проти спроб відчуження комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври на користь Московського патріархату. Резонансні виступи депутата Гавдида у ЗМІ та заяви з трибуни Тернопільської обласної ради стали, на той момент, впливовим знаряддям протидії плану передання споруд Почаївської Лаври з державної власності у власність монастирия УПЦ МП.

Активно працюючи, Іван Гавдида хотів робити ще більше. Як пише Олег Вітвіцький, друг та історик, “він лише розпочинав своє сходження на політичну вершину, обійнявши посаду директора Центру національного відродження ім. Степана Бандери та, одночасно, ставши заступником голови Організації Українських Націоналістів-бандерівців. На рівні рідної Тернопільщини, він керував опозиційною на той час фракцією «Наша Україна» у місцевій обласній раді. Формально, інших важелів впливу на суспільно-політичне життя у Гавдиди не було”. Та попри це, в ніч з 29 на 30 серпня 2003 року, його знайшли мертвим. Причиною смерті стала черепно-мозкова травма. Досі невідомо, хто скоїв убивство, але очевидно, що це були вороги України.

Відкриття пам’ятної дошки відбудеться 13 лютого о 10:00 у м.Київ, вул.Ярославів вал, 9. 

Також запрошуємо переглянути інформаційну сторінку про Івана Гавдиду.