У Києві відбувся Форум українських справ на тему: "Патріотизм – основа національної безпеки"

16.06.2014
14 червня у Києві, в приміщенні Національного військово-історичного музею України, відбувся черговий форум українських справ "Патріотизм – основа національної безпеки". Організаторами, окрім музею, виступили Міжнародна благодійна установа "Центр національного відродження" та Громадське об’єднання "Українська справа". Метою заходу стало привернення суспільної уваги до потреби розвитку патріотизму в широких колах громадськості, а також до проблем зміцнення національної безпеки і обороноздатності держави. До участі зголосилися народні депутати України, екс-Міністр оборони України, фахівці з питань національної безпеки та оборони, експерти та представники освіти, які відповідають з патріотичне виховання, вчителі предмету "Захист Вітчизни" з м.Києва, а також представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
Після вітальних промов заступника директора музею Ярослава Тинченка та Генерального секретаря Світового Конгресу Українців, Голови ОУН(б) Стефана Романіва, учасники Форуму перейшли до розгляду порядку денного.

Зокрема, у першому блоці "Як захищати Україну?" обговорювалися питання змін у світосприйнятті та способах реагування на виклики безпеці Україні й громадян. Учасники прийшли до висновку, що питання оборони України - це справа самих українців. Щоби бути здатним захистити себе, свою сім'ю і цілому державу, треба постійно до цього готуватися. Водночас вимагати від держави створення відповідних умов для самооборони: вирішити питання доступу населення до зброї з метою самооборони, узаконити існування та діяльність територіальних громадських воєнізованих формувань. Водночас державні чинники мають якнайшвидше локалізувати та ліквідувати терористів. При потребі запровадити військовий стан на частині території України та закрити кордон з Росією. У другому блоці Форуму: "Як виховувати патріота України?" окрім експертів та освітян виступили й представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу, які вже понад 10 років займаються вихованням патріотичної молоді та мають свою вишкільну систему. Зокрема, заступник голови МНК Соломія Фаріон поінформувала присутніх про популярну серед молоді, найбільшу в країні теренову гру "Гурби - Антонівці", що цього року зібрала понад 300 молодих патріотів з усіх куточків України. Також  на Форумі виступив МНКівець, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАДУ Сергій Пархоменко. Його виступ стосувався проблеми пропаганди українського патріотизму в інформаційному просторі, зокрема, у кіно та музиці. У підсумку учасниками Форуму було вирішено, що до процесу становлення українця-патріота має сприяти нині діюча Концепція національно-патріотичного виховання молоді, яка була затверджена наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризму України від 27 жовтня 2009 року № 3754/981/538/49, до розробки якої, нагадаємо, долучилися представники МНК. Також учасники підтримали ініціативу щодо створення робочої групи з патріотичного виховання, яка мала би упорядкувати і доопрацювати матеріали Форуму, довести до громадськості та скерувати керівництву держави. За інформацією прес-служби ГО "Українська справа"