У Києві відбулася запальна "Етно-вечірка на Покрову"

15.10.2012
14 жовтня у Києві відбулася чергова запальна "Етно-вечірка", яка була присвячена традиційному козацькому святу Покрови Пресвятої Богородиці та 70-й річниці створення Української Повстанської Армії. Для присутніх, яких зібралося до 200 чоловік, грали етно-рок гурт ДимбаДаДзига та гурт Баламути, а також лунав Ethno-Dram`N`Bass від діджея SkyTrix і Максима Бережнюка. Організаторами етно-вечірки виступили Молодий Народний Рух та Спілка української молоді в Україні. Захід відбувся в рамках фестивалю Покрова.UA. Раніше, саме з Покрови починалися у селах в Україні вечорниці, які тривали до Великодня. Тому не випадково організатори проекту "Етно-вечірки у Києві"(http://ethnoparty.org.ua) для першої вечірки осені обрали саме цю дату. Вечірка на Покрову, як і минулого року, відкрила новий сезон етно-вечірок у Києві, який триватиме аж до літа.

Вечірка розпочалася із виступу гурту "Баламути". Гурт включає в себе професійних музикантів та любителів традиційної музики, має у своєму репертуарі традиційні танці та музику Західної, Північної та Центральної України. "Баламути" почали із запальних українських мелодій, під які молодь могла потанцювати традійні українські танці. Хто не вмів - той отримував у пару досвідчених танцюристів. З кожною піснею темп збьільшувався, а атмосфера підігрівалася. На кінець виступу вже весь зал рухався та кружляв під запальне етно. Наступним виступив такий довгоочікуваний молоддю етно-рок гурт "ДримбаДаДзига". "Дримба" - це вибух сучасного саунду наповнений старовинними українськими мелодіями та ритмами, які створюють неймовірний драйв та знайомлять слухача з прадавньою культурою, запрошуючи його у вимір українського духу. Так само і на "Етно-вечірці на Покрову" гурт наповнив зал вибуховою енергетикою. Молодь повністю перейнялася драйвовим виконанням пісень та закрутила шалений танок. Хвиля емоцій накрила усіх, і навіть офіціанти та бармени іноді підтанцьовували. Закривали вечірку діджей SkyTrix та Максим Бережнюк, які подарували присутнім Ethno-Dram`N`Bass. Це був експериментальний виступ молодих виконавців. Хлопці довели присутнім, що українське етно міксується навіть з Dram`N`Bass. По відгукам учасників вечірки, можна зробити висновок, що цей дует має велике майбутнє.

Також у програмі вечірки були традиційні українські ігри, конкурс на кращу вишиванку та багато чого іншого. Переможці конкурсів та ігор отримували у подарунок від організаторів календар УПА.

Один з організаторів вечірки Іван Юрчик розповів про плани організаторів на майбутнє: "Для Молодого Народного Руху виховання молоді в українських традиціях - є одним з головних завдань. Сьогодні ми бачимо дві сотні людей, які шаленіють від української традиційної музики. Рік тому, коли ми починали проект "Етно-вечірки у Києві", таких людей було 30-40. Емоції цих людей є безцінними для нас і мотивують робити нові та масштабніші вечірки. Тож незабаром чекайте сюрпризів".