У Києві вандали сплюндрували меморіальну дошку Слави Стецько

14.01.2016
У ніч з 12 на 13 січня 2016 р. біля церкви на Аскольдовій могилі у Києві,  двоє невідомих вчинили акт вандалізму і облили  зеленою рідиною білу меморіальну дошку знаної та шанованої у світі видатної української громадської та політичної діячки, Голови ОУН(р), Президента Антибільшовицького Блоку Народів, народного депутата ВР України трьох скликань, засновниці Конгресу Українських Націоналістів Слави Стецько.
Камери відео-нагляду, що встановлені біля церкви, зафіксували, як двоє ванадалів-зловмисників обливають мармурову меморіальну дошку української патріотки і поспішно втікають у невідомому напрямку.
«Ми вже звернулися до поліції з вимогою розслідувати цей кричущий акт вандалізму, передали відеоматеріали. Напередодні свята Василія Великого цей зухвалий злочин виглядає особливо цинічно і є беззаперечно кримінальним злочином проти всієї  громади, за ініціативою якої в знак шани до Слави Стецько була встановлена ця меморіальна дошка»,  – розповів настоятель церкви на Аскольдовій могилі Ігор Онишкевич.
«В цьому варварському злочині та наругою над світлою пам’яттю видатної націоналістки вбачається страх наших ворогів. Слава Стецько прожила таке гідне життя в служінні Україні, що вороги нашої держави бояться її навіть після того, як вона відійшла у вічність. Сподіваємося, що в найближчий час правоохоронці знайдуть зловмисників, адже це вже не перший випадок вандалізму. Раніше вандали вже замахнулися на цю дошку, коли пошкодили її барельєф і також облили фарбою хрест на могилі Героїв Крут. Тоді злочинців так і не знайшли. Цього разу сподіваємось на більш професійні дії правоохоронних органів», – зазначив Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь та наголосив, що Конгрес  буде тримати хід розслідування інциденту під особливим контролем.