У Києві презентували фільм про Службу безпеки ОУН

08.02.2012

7 лютого в київському Будинку Кіно відбулась прем’єра документального фільму «Служба Безпеки ОУН. Зачинені двері» одним з організаторів перегляду виступив Київський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Фільм розповідає про найтаємнішу структуру Організації Українських Націоналістів, що була створена у 1940-му році для протидії НКВД та гестапо, охорони членів ОУН, розвідки й контррозвідки.

Захід проходив у переповненій залі за участю режисера фільму Віталія Загоруйка та відомого історика Руслана Забілого.

«Є такі люди, ще живі, їх дуже мало, на жаль, вони помирають, і тому я й хотів би не втрачати час, а й ще робити, фільми знімати», - поділився думками перед прем'єрою режисер-постановник фільму Віталій Загоруйко.

«Дуже позитивним є той факт, що в Україні знімаються фільми які розкривають невідомі сторінки нашої історії. Тим більше, коли тема стосується такої втаємниченої та законспірованої структури як Служба Безпеки ОУН. Кожен хто перегляне цю стрічку зрозуміє, що не в кожній військовій структурі існувала така дисципліна та організованість як в ОУН. Радянська влада марно чіпляла на них ярлик «бандити», з кожним роком ми дізнаємось все більше правдивої інформації про національно-визвольні змагання», - вважає Голова Київської організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу Іван Кішка.