У Києві презентують унікальну книгу-спогади про жахіття комуністичного режиму під час Голодомору в Україні

21.11.2012

23 листопада, п’ятниця

14:00

у приміщенні Спілки письменників (вул. Банкова, 2)

Напередодні відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору в Києві відбудеться презентація книги Дмитра Гойченка «Червоний апокаліпсис: крізь розкуркулення і Голодомор». Видання містить унікальні свідчення про страшні часи радянської колективізації та Голодомору в Україні.

Усі три книги Дмитро Гойченко (1903—1993) написав наприкінці 1940-х — на початку 1950-х років за гарячими слідами пережитого, з використанням записів, дивом винесених із тюрми. Сам автор належав до партійно-радянської номенклатури, тому володів різнобічною інформацією про становище в суспільстві. «Поступово прозріваючи, Гойченко напружено вдивлявся і аналізував усе побачене й пережите. Це зробило його мемуари справжньою енциклопедією трагічного українського буття епохи Голодомору», — йдеться у передмові видання.

Рукописи Дмитра Гойченка були випадково виявлені 1994 року в емігрантському архіві Сан-Франциско (США). У них збереглися детальні описи людиноненависницького комуністичного режиму.

У презентації візьмуть участь: громадський діяч, дисидент Євген Сверстюк; журналіст Петро Марусенко; поет і видавець Іван Малкович; співкординатор Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні Іван Васюник. Модератор — історик, член Громадського комітету Володимир В’ятрович.

Вперше ці рукописи опубліковано в 2006 році у Всеросійській мемуарній бібліотеці видавництва «Русский путь» з ґрунтовною післямовою та коментарями Павла Проценка. В Україні книга вийшла у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». «Це єдина книжка, яку наше видавництво свідомо публікує в Україні російською мовою (з тексту видно, що ламалася не тільки душа, а й мова). Щоб прочитали й ті, хто ще й донині зманює Україну в "комуністичний рай"...», — пишуть у передмові. Дизайн обкладинки здійснено за мотивом відомого постера Музею комунізму в Празі.

Нагадаємо, у суботу, 24 листопада за підтримки Громадського комітету відбудуться всеукраїнські заходи:

— скорботна хода пам’яті від метро «Арсенальна» до Меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні в Києві — початок о 14:00;

— пам’ятні заходи біля Меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні (панахида за вбитими голодом, загальнонаціональна хвилина мовчання та всеукраїнська акція «Запали свічку») — початок о 15:00;

— заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду по всій Україні та за кордоном.

До складу Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні увійшли 37 знакових постатей у науковому, мистецькому та громадському житті країни: Ольга Богомолець, В’ячеслав Брюховецький, Володимир В’ятрович, Володимир Василенко, Іван Васюник, Василь Вовкун, Анатолій Гайдамака, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Іван Дзюба, єпископ Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Євген Захаров, Олександр Іванків, Геннадій Іванущенко, Сергій Квіт, Андрій Когут, Роман Круцик, Ніла Крюкова, Станіслав Кульчицький, Неля Лавриненко, Олександр Максимчук, Василь Марочко, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Олекса Петрів, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Михайло Свистович, Володимир Сергійчук, Євген Станкович, Лесь Танюк, Володимир Тиліщак, Ігор Юхновський.