У Харкові силовики разом з бандитськими угрупованнями розігнали мирний пікет

19.02.2014

19 лютого у Харкові між 5 і 6 годинами вечора підрозділи ВВ, «Гриффон» і «Беркут», спільно з організованими бандами в уніформі, озброєними вибухівкою і сокирами, розігнали пікет активістів під стінами Академії внутрішніх військ, повідомляє Олена Соколинська.

Пікет зібрався близько 14:00, щоб блокувати виїзд автобусів з курсантами на зачистку Київського Євромайдану - інформація про відправку військових надійшла ще вранці. Кілька сотень пікетувальників забарикадували ворота академії, намагалися розмовляти з міліцією, закликали службовців переходити на бік народу. Близько 15:00 на прилеглій вулиці зібралися декілька сотень молодих людей в масках і однакових салатних жилетах зі світловідбиваючими смугами. Протестуючі з'ясували, що крім біт вони озброєні сокирами. З настанням темряви з'явилися підрозділи «Гриффону» і «Беркуту», вони відтіснили активістів, серед яких було багато жінок і підлітків, від воріт Академії і стали в ряд, перекривши прохід, - йдеться у матеріалі видання День.

«Беркут жорстоко бив учасників пікету, добивав тих, що впали. Мені вдалося відтягнути декілька постраждалих. Але я сам потрапив під атаку сльозогінним газом», - говорить учасник пікету Борис Захаров. Через кілька хвилин до рядів силовиків щільними колонами вибігли бандити в масках. Бійці Беркута впустили їх за своє оточення, молодчики розібрали барикаду біля воріт Академії, почали кидати каміння, палиці і вибухівку з-за спин силовиків (бійці прикривали бандитів щитами) по витісненними пікетувальниках, а потім пішли в атаку. Вони наздоганяли беззбройних і били їх битами. Дехто отримав відсіч від охорони Євромайдану. Проте мало хто очікував, що бандити будуть настільки агресивні, численні і озброєні, від зіткнення постраждало кілька десятків людей. Очевидці розгону вважають, що ці нові формування набагато небезпечніші і організованіші за «тітушок» і є підрозділами «Українського фронту», який створив Михайло Добкін.