У Черкасах "старі баняки" закликали відродити СРСР

17.03.2012
У Черкасах комуністи організували мітинг з нагоди 21-ої річниці Всесоюзного референдуму про збереження СРСР, проведеного 17 березня 1991 року, інформує ГазетаУА.
О 10 ранку на Соборній площі збирається кілька десятків комуністів, в основному пенсіонери. 
"Союзу бути!" - каже в мікрофон промовець - сивий дідок у чорному зимовому картузі. Декілька десятків людей повторюють це за ним декілька разів.
Майорять червоні прапори, серед них на рибальських вудках прапори КПУ. Зачитують листи підтримки із "братніх республік", резолюції. Люди слухають резолюції. Підійманням руки голосують за них. Періодично повторюють за промовцем: "Поверніть нам союз!".
"Питання на референдумі було завуальоване. Звучало десь так: "Чи Ви за вільну незалежну Україну в складі Радянського Союзу?". Процентів 80 проголосували "За". Потім прибрали оту задню частину і так лишили. Ти зрозумів? Це як ти ідеш брати кредит у банк, то така сама фішка, тільки у масштабі Радянського союзу була. Не всі люди правильно зрозуміли запитання. Дуже довірливі були. Ну от цієї довірливістю і скористалися", - пояснює 45 річний Олег Омелянчук.
Поруч стоїть його син теж Олег Омелянчук, у нього з-під куртки видніє вишитий комір.
"Син мій – 2-й секретар Придніпровського райкому партії. В нас це сімейна традиція. Дід був секретарем Звенигородського райкому.
Об 11.05 мітинг закінчується. За три хвилини люди складають прапори в чохли і розходяться. Дехто йде додому з червоним прапором на плечах.