У акціях проти фальсифікацій на виборах президента Білорусі ув’язнено «випускника» вишкільних таборів МНК

28.02.2011
Після завершення голосування на президентських виборах 19 грудня 2010 р. білоруські опозиціонери і жителі Мінська, незадоволені повідомленнями про перемогу Олександра Лукашенко, влаштували несанкціонований мітинг в центрі столиці. Декілька активістів спробували узяти Будинок уряду штурмом.
Міліція розігнала акцію і затримала більше 600 людей, включаючи лідерів опозиції.
20 грудня Президентом Білорусі Олександром Лукашенком було дано доручення спецслужбам оприлюднити список 20 найбільш активних учасників акцій протесту, яким було присуджено різні терміни ув’язнення. Назва списку – «Они штурмовали Дом Правительства».
У розсекреченому досьє білоруських спецслужб до згаданого списку під №2 внесений (переклад з російської): «Гнєдчик Олег Андрєєвич. 1986 р.н., мешканець м. Мінськ. Один із координаторів Громадянської кампанії «Говори Правду». Активіст «Молодого фронту». Регулярно бере участь у вуличних акціях. У травні 2006 року брав участь у навчальних семінарах і вишколах з бойової підготовки у лісовому таборі в Західній Україні, організованому українським націоналістичним формуванням «молодіжний націоналістичний конгрес». У 2006 році засуджений до 1 року виправних робіт за статтею 205 Карного Кодексу Республіки Бєларусь. Безпосередньо брав участь у погромах, здійснював штурм адміністративної будівлі — Будинку Уряду, розбивав вікна, двері, наносив удари співробітникам правоохоронних органів, закликав протестуючих до активних дій».
Першоджерело – офіційне видання Адміністрації Президента Республіки Бєларусь «Совєтская Бєларусь» ( http://sb.by/area/rfq/ ).
Довідка. Протягом 2001-2008 років МНК провів ряд переговорів і підписав низку домовленостей у сфері патріотичного виховання з Білоруською партією свободи (БПС), Молодим Фронтом, ЗУБР та Правий Альянс. Десятки представників Білорусі взяли участь у різноманітних заходах МНК.
За вказаний період у Білорусі працювало 4 емісара від МНК. У 2003 році Білоруською митницею було конфісковано два ящики історичної та навчальної літератури для української діаспори та білоруських патріотичних організацій. Для Білорусі видавався російською мовою спецвипуск «ТЕРЕН УКРАЇНА». Влітку 2008 року Білоруське державне телебачення (услід за російським телеканалом «РТР-Россия») показало документальний фільм про підготовку «білоруський бойовиків» на території України, зокрема в таборах МНК.