У 15-градусний мороз львів'яни вшанували загиблих під Крутами смолоскипами

30.01.2012
Вчора о 20:00 у центрі Львова на площі Ринок зібралося понад дві тисячі людей для вшанування героїв Крут. Організував акцію "Автономний Опір".
Збір учасників маршу розпочався о 19 годині. Організатори одразу вибудовували людей у колону. На дворі було близько 15 градусів морозу. За кожен смолоскип з людей просили від 2 гривень – символічна платня.
Попереду колони молоді хлопці несли два банера з написами: "За мертвих, живих та ненароджених" та "Автономний Опір". Колона розтягнулася на 300 метрів завдовжки. Рухалася вона від площі Ринок вулицею Беринди, обійшла пам'ятник Шевченку та продовжила ходу вулицею Дорошенка, Бандери, тримаючи напрямок до постаменту Степану Бандері.
Дорогою люди вигукували гасла: "Крути, Крути – вас не забути", "Бандера прийде – порядок наведе", "Режим впаде!", "Героям Крут тричі – Слава! Слава! Слава!" та стандартні "Слава Україні – Героям слава" і "Слава нації – смерть ворогам".
"Для мене хлопці, які загинули під Крутами є прикладом для наслідування, - розповів 19-річний Степан Сагайдак. – Тому я прийшов вшанувати їхню пам'ять. Адже зараз, на жаль, більшість навряд чи так вчинила би".
У колоні були присутні і малі діти віком 10-12 років і старші люди. Багато учасників мали на обличчі маски.
Біля пам'ятника виголосили промови націоналіст із Вінниці Денис, Ярина Волошин та Юрій Михальчишин.
"Я не буду говорити про те, якими вони  були героями, бо всі і так це знають, - виголошувала 18-річна Ярина. – Та мені цікаво, що б ці студенти робили, опинившись зараз тут? Чи говорили б вони, що зараз не той час? Час завжди не той, то ми надто молоді, то надто старі, то надто кволі. Але іншого часу немає і нам потрібно діяти зараз і боротися за світле майбутнє потрібно сьогодні!".
Після промов увесь натовп заспівав Гімн України. Площу освітили вогні фаєрів.