''Твердий до себе'': вишкіл по-сумськи

23.08.2013

«Приходьте, буде мокро, холодно і боляче», – так організатори закликали відчайдух стати учасниками вимаршу, який проходив протягом двох днів у Сумському районі. Сумський обласний осередок МНК уже традиційно проводить подібні заходи: за словами організаторів, це – найкращий спосіб загартувати молодих людей, навчити боротися зі своїми свої страхами, працювати в команді, швидко реагувати на зміни обставин. Такі вміння необхідні для кожного, хто хоче стати ефективним членом суспільства.

«Було на вимарші все. Окрім того, що ми пройшли майже за 7 годин більше 30 кілометрів, здійснили переправу через річку Псел, потрапили під дощ, який змочив усім ноги, так ще й  вчилися конспірації. Ховатися від машин у кущі, без єдиного звуку по селу – не настільки просто фізично, а тим більше психологічно, особливо вночі», - говорить Аня Бєздєнєжних, учасниця.

Як говорять організатори, усі ці умови учасникам були створені не спроста, а для справжнього психологічного та фізичного вишколу. У кращих традиціях - не зважали ні на втому, ні на голод чи холод. Адже, не дивлячись ні на що, навики військової поведінки не завадять у сучасному житті.

«Протягом цієї доби ми намагались показати дітям складності, які їм були досі невідомі. Для деяких це було звичайною грою, дехто ж поставився до завдання з усією серйозністю. Більш того, для організаторів цей вимарш теж став свого роду випробуванням, адже відповідати за себе – не те, що за інших, молодших товаришів», - говорить одна з організаторів вимаршу Олеся Горяйнова.