Третій фільм у Київському кіноклубі був присвячений кримським татарам

22.05.2015

Уже втретє кияни та гості міста завітали на «Кіномарафон Нескорений Націй». 21 травня за адресою вул. Ярославів Вал, 9 відбувся кінопоказ кримськотатарського фільму «Хайтарма» режисера Ахтема Сеітаблаєва. Сеанс був присвячений 71 річниці з Дня депортації кримських татар.

«Хайтарма» розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року - початок сталінської депортації кримських татар. Головний герой фільму - знаменитий пілот, двічі Герой Радянського Союзу кримський татарин Амет-Хан Султан. У травні 1944-го після звільнення Криму він приїжджає у відпустку в рідну Алупку. Депортація його власного народу, який вистояв у роки окупації, відбувається на його очах.

Кінопоказ відвідала волонтер, блогер, активіст Революції Гідності Евеліна Аріфова. Представниця кримськотатарського народу у своїй промові висловила подяку «Молодіжному Націоналістичному Конгресу» за патріотичне виховання молоді та проведення кіномарафону. Евеліна запевнила, що Україна обов’язково переможе у боротьбі з ворогом

Після перегляду кінострічки відбулося обговорення. У колі за чашкою чаю всі бажаючі ділилися враженнями від фільму.

«Фільми такого зразка необхідно показувати. Це зацікавлює людей, зокрема молодь, дізнатися більше про історію народів і України», - зазначила член Київського міського осередку МНК Лілія Скок.

«Кінофестиваль Нескорених Націй» - проект Альянсу Балто-Чорноморських Націй (організатором якого є «Молодіжний Націоналістичний Конгрес»), що покликаний пропагувати ідеї Балто-Чорноморського зближення. У його рамках відбувається показ серії фільмів про нації, які потерпають від агресора так, як і Україна.

Організатор: «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» під патронатом міжнародної організації «Альянс Балто-Чорноморських Націй».