ТЯГНИСЬ ДО ШУХЕВИЧА

05.03.2013

На відзначення 63-річниці загибелі Романа Шухевича – головного командира УПА, в Києві, 5 березня Київська міська організація Спілки Української Молоді в Україні (КМО СУМ в Україні) організувала для студентів змагання перетягування канату просто неба. В такий спосіб перехожих закликали брати приклад з легендарного українця, відтак змагання символічно назвали «Тягнись до Шухевича». Найсильніші учасники отримали від організаторів призи - футболки із зображенням генерал-хорунжого УПА.

Також усі охочі мали змогу безкоштовно сфотографуватися в образі вояків Української Повстанської Армії. Для проведення акції був виготовлений спеціальний банер з отворами для облич. На плакаті зображено трьох повстанців (з них одна дівчина), які тримають у руках стрілецьку зброю.

«Ми поставили собі на меті нагадати одноліткам про героя України Романа Шухевича та розповісти не лише про його військові таланти, а й про інші чесноти. Наразі маловідомими залишаються факти, що Роман Шухевич приділяв велику увагу спорту. Він добре грав у баскетбол, волейбол і футбол, займався бігом, плаванням, лижним та планерним спортом. На Запорозьких іграх 1923 р. у Львові Роман Шухевич зумів поставити рекорди у бігу з перешкодами на 400 метрів, у плаванні на 100 метрів. Цим заходом ми прагнемо наслідувати Романа Шухевича у його силі, витривалості та любові до України», - розповідає Антон Мусік, один з організаторів акції.

Довідка: Роман Шухевич («Тарас Чупринка») – український військовий і державний діяч, генерал-хорунжий, головний командир Української Повстанської Армії, Голова проводу ОУН(р) на українських землях, голова Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної Ради, Герой України. Загинув 5 березня 1950 року в ході перестрілки із загонами МДБ.