The Economist: Україна за Януковича залишила список демократичних держав

26.12.2011
Аналітичний підрозділ британського журналу The Economist в четвертий раз представив рейтинг демократії країн світу Democracy Index-2011.
Україна опустилася на 12 позицій і посіла 79 місце серед 167 держав, перейшовши з категорії «неповноцінних демократій» у сегмент «гібридних режимів» (при яких вибори проводяться під контролем влади, а цивільні свободи дотримуються частково).
“В Україні підірвано  демократичні здобутки Помаранчевої  революції, включаючи проведення  виборів, свободу ЗМІ і ставлення  до опозиції. Мало хто вірить  в те, що засудження колишнього  прем’єр-міністра Юлії Тимошенко  до семи років ув’язнення не  є прикладом грубого нехтування  юридичною системою заради політичної мети”, — сказано у звіті.
Водночас, Росію  визнали авторитарною державою. Вона опустилася зі 107 місця в 2010 році на 117 в 2011-му, потрапивши з категорії “гібридних  режимів” в “авторитарні”. Тепер  Росія межує з такими країнами, як Йорданія, Нігерія, Марокко, Ефіопія  і Кувейт, поступаючись навіть Мадагаскару.
Замикають список рейтингу Мьянма (Бірма), Узбекистан, Туркменістан, Чад і Північна Корея.
Рейтинг складається на основі п'яти параметрів: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, активність населення в політичному процесі, політична культура та громадянські свободи.
Держави належать до одного з чотирьох режимів влади: «повна демократія», «збиткова демократія», «гібридний режим», «авторитарний режим».
«Повна демократія» відзначена у 25 країн. З колишніх соціалістичних держав у цьому списку присутня тільки Чехія.
Найвищі показники, за традицією, у скандинавських країн — Норвегії, Ісландії, Данії, Швеції, не відстають від них Нова Зеландія і Австралія.
Нагадаємо, в 2008 році Україна займала в рейтингу 53 місце, а 2006 році — 52 місце.