Тернопільські МНКівці в складі комісії тестували кандидатів у поліцію

25.12.2015

Протягом трьох днів 21-23 грудня у Тернополі проходив останній етап тестування кандидатів у нову патрульну поліцію міста. Особисту співбесіду з комісією пройшли близько 1000 хлопців та дівчат, які виявили бажання працювати у реформованій структурі та успішно подолали попередні етапи відбору.

Приємно, що громадськість міста напряму була долучена до процесу і через своїх громадських активістів змогла визначати тих, хто в майбутньому буде захищати її «спокійний сон». Зокрема до складу комісій увійшли представники таких громадських організацій як: Молодіжний Націоналістичний Конгрес, «Самооборона Майдану Тернопільщини», ВО «Автомайдан», «Рада бізнесу Тернопілля» та «Майдан Тернопіль».

«У кожній комісії було по два представника громадськості. Активісти були не просто необхідною формальністю проведення даної процедури, а найприскіпливішою незалежною ланкою. Ми відповідально та ретельно фільтрували склад нової патрульної поліції, адже саме ці люди стануть обличчям втілення реформи МВС у нашому місті. Основним нашим завданням вбачали недопущення просочення в лави патрульної поліції кадрів розформованої міліції, які вже не раз були «негативно засвічені» у корупційних схемах чи хабарництві. Приємно, що думка громадського сектору збігалася з думками чинних працівників нової поліції, які теж були в комісіях. Це взаєморозуміння проявлялося протягом трьох днів у злагодженій роботі комісій та винесенні одноголосних рекомендацій аплікантам», – говорить МНКівець Василь Дубовий, член комісії.

Під час особистих співбесід психологи, громадські активісти та представники Департаменту патрульної поліції просили претендентів розповісти про себе, розпитували про ставлення до хабарів та дізнавалися основні мотиви бажання стати патрульними. У результаті відбору були визначені 200 кращих, які вже 29 грудня вирушать на навчання до Львова, а через два місяці приступлять до виконання своїх прямих обов’язків.

«Це справді ґрунтовна та виснажлива, але потрібна робота. Співбесіди розпочиналися з ранку та тривали до пізнього вечора. За цих кілька днів вдалося поспілкуватися майже із 130-ма кандидатами. Усі, хто почув «так» від комісії - досить цілеспрямовані, моральні та вмотивовані люди. Сподіваюся, що скоро на вулицях Тернополя з'явиться дійсно нова поліція, нова – за складом думок, принципами та змістом. Така, що зможе переконати людей в дієвості реформ, стане одним із доказів того, що Революція Гідності відбулася не даремно», - говорить один  із членів комісії, МНКівець Іван Кізюк.