Теренова гра: зміна світогляду чи розвага?

20.04.2016

Звідки пішла гра?

Теренова гра походить від самого слова «терен» - певної території, на якій відбуваються спортивні змагання. Учасники діляться на два курені і змагаються за таким принципом:

1) У кожного учасника є «життя» - нарукавна стрічка, яку в ході змагання повинен зняти ворог. Цим самим «вбиваючи» суперника і додаючи команді очок;

2) У кожної команди є свій прапор, який вміло захований та при потребі повинен охоронятися учасниками команди. Головне завдання кожного з куреня: знайти прапор супротивника;

3) Час проведення може бути різним: від кількох годин до декількох днів.

З чого починається гра?

Найперше – зі спілкування. Учасники можуть віднайти для себе цікавих співрозмовників-однодумців. Адже зі спілкування формується певний світогляд. Якщо ж теренова гра ґрунтується на певній ідеї, отже, учасники, здебільшого однодумці, в яких можна черпнути певний досвід і поділитися своїм.

Друге – братерство. Учасники сприймають гру як розвагу, проте, їхня думка змінюється, коли будь-яка людина, від якої, можливо, не чекаєш допомоги, може тебе здивувати, надавши її. Важливим принципом стає командна гра та дух, без яких вона неможлива. Недарма націоналісти кажуть: «Сьогодні нашим тереном є ліс, а завтра може стати вся Україна». Змагаючись з кимось пліч-о-пліч, ти можеш віднайти справжнього побратима, який, при потребі, закриє тебе своїм тілом.

Ще одним важливим принципом є історія

Змагаючись, учасники гри відтворюють певні події з історії України: битва українських визволителів проти своїх ворогів.

Однією з таких важливих битв в історії України був бій під урочищем Гурби біля села Антонівці, звідки пішла й назва гри «Гурби-Антонівці». Це був найбільший бій УПА проти НКВС, що стався у 1944 році. Це наймасштабніша подія, яка проходить щороку починаючи з 2003, організаторами якої став  Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

Сьогодні так звані «теренівки»  можуть проходити з різною кількістю людей на різних територіях України. Однією з таких стала «теренівка» під назвою «Вір і Дій» у Радехівських лісах на Львівщині, що відбулася 16 квітня. Учасники гри випробовували себе на орієнтуванні в просторі, виживанні в складних умовах та використанні знань тактики ведення бою на практиці. Це була підготовка до головних змагань  - «Гурби-Антонівці», що відбудуться упродовж 5-8 травня. Крім того, багато колишніх учасників гри захищали Україну під Донецьким аеропортом та до сьогодні воюють в зоні АТО.

«Гурби-Антонівці» 2016 року присвячені пам'яті Романа Атаманюка, який загинув у травні 2015 року під Донецьким аеропортом від уламку міни. Роман неодноразово брав участь у грі та керував куренем як чотовий.