Телеканал Ландіка погрожує судом активісту МНК за Голодомор

22.11.2011
Напердодні проведення вшанування жертв Голодомору Молодіжний Націоналістичний Конгрес передавав вимоги громадськості про недопущення під час жалобного дня до ефіру розважальних програм. Представник МНК у місті Луганськ Дмитро Швед мав надати таке повідомлення місцевому телеканалу «ІРТА», але його виставили на вулицю та некоректно відмовили в прийнятті заяви. Після опублікованого повідомлення про це, до Молодіжного Націоналістичного Конгресу надійшов лист від телеканалу «ІРТА», адресований інтернет-виданню «Телекритика», у якому МНК звинувачується в наданні неправдивої інформації.
У своєму листі «ІРТА» стверджує, що представник МНК не звертався до зазначеного телеканалу, натомість сам канал у суботу, 26 листопада, транслював документальні фільми, присвячені жертвам голодомору, добровільно підтримав хвилину мовчання о 16:00. Також канал попросив надати контакти людини, яка до них звернулась, оскільки ніхто про неї не знає, а інформації про МНК співробітники каналу не знайшли.
З цього приводу хочу ствердити, що такі звернення та дії працівників каналу «ІРТА» викликають обурення з наступних підстав:
1. Наголошуємо, що в четвер, 24 листопада, у другій половині дня, представник Молодіжного Націоналістичного Конгресу в місті Луганськ Дмитро Швед, намагався особисто передати звернення керівництву каналу з вимогою недопущення під час жалобного дня до ефіру розважальних програм. Однак, працівник каналу, який не представився, у некоректній формі відмовив у прийнятті вище зазначеного звернення та не дав можливості передати його керівництву каналу, виставивши Дмитра на вулицю.
Вочевидь, працівники телеканалу могли б перевірити цю інформацію, переглянувши відеозапис камери спостереження за 24.11.2011 р.
2. Як Голова офіційно зареєстрованої всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» повідомляю, що Дмитро Швед дійсно є представником Молодіжного Націоналістичного Конгресу в місті Луганськ та був уповноваженим передати дане звернення до місцевих каналів, у тому числі до телеканалу «ІРТА». 
У цьому контексті варто зазначити, що інший місцевий канал Луганська «Луганське обласне телебачення» без проблем прийняв аналогічне звернення.
Маніпуляцією є твердження про те, що 26 листопада канал транслював документальні фільми, присвячені жертвам Голодомору, оскільки МНК звертався з приводу недопущення під час жалобного дня до ефіру розважальних програм. А саме цього дня канал транслював такі розважальні програми та фільми, як «Теле-микс», «Форсаж», «RU-Zone» та інші (програма каналу)
Це при тому, що з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору Національна рада наголосила на необхідності внесення 26 листопада 2011 року відповідних змін до програм теле- та радіопередач. При плануванні програм і передач на цей день рекомендовано керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими Національною радою 11.06.2008 рішенням № 1101.
3. З листа каналу вбачається, що канал «ІРТА» був переконаний у тому, що людини на ім’я Дмитро Швед не існує. Однак переконаний, що «людська позиція» «ІРТИ» полягала би в першу чергу, в зверненні до керівництва МНК, щоб прояснити ситуацію. Однак жодних звернень до МНК від Луганського каналу не надходило, натомість останній стверджує, що «наводили довідки». Тож МНК сам надав номер мобільного телефону Дмитра. Особисто поговоривши з ним та переконавшись у тому, що така особа існує і що вона дійсно відвідувала офіс каналу, представник «ІРТИ» лише спромігся пригрозити Дмитру судом. 
Такі слова та дії працівників каналу розцінюємо як тиск на нашого активіста з боку структур, які належать депутату-регіоналу Ландіку та повідомляємо про готовність відстоювати власну позицію, в тому числі в суді.