Табачнику виставили рахунок на суму понад 2 млрд. гривень

13.03.2011
11 березня під стінами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Молодіжний Націоналістичний Конгрес в партнерстві з мережею громадянської дії «ОПІР», ВМГО «Молодий Народний Рух» та студентськими комітетами ВНЗ м. Києва провів акцію «ПроТабачений рік», під час якої студенти вимагали відставки Міністра освіти і науки Д.Табачника. Акцію було приурочено річниці перебування Табачника на посаді міністра.
Учасники заходу виставили міністру своєрідний рахунок. Кожен студент приніс чек, в якому зазначалася сума заборгованості міністра перед студентами. Молодь виставила рахунок за заборгованість з виплатою стипендій, за хабарі, які абітурієнти були змушені давати під час минулорічної вступної кампанії, за пропущені пари, під час яких студенти протестували проти ініціатив міністерства щодо згортання стипендіального фонду та проти підвищення плати за навчання. Не обійшли увагою і проблему переходу середньої освіти на 12-річку. Адже саме через неї, на переконання студентів, Міністерство змушене було взяти 1,5 млрд. грн. на виготовлення нових книжок.
Студенти переконані, що звільнити Табачника з посади міністра не дають ректори українських вишів, яким вигідне проведення освітньої реформи, адже вона сприятиме збагаченню більшості з них.
«Цілий рік для української освіти було банальним чином «протабачено», це щоб не сказати більш грубо!, - каже координатор акції, голова КМО МНК Іван Кішка. – Ініціативи Міністерства роблять нашу освіту непривабливою для студентів. Їм дешевше буде одразу купити диплом, ніж вчитися 5 років, під час яких вони будуть змушені щоразу більше платити за навчання і давати щоразу більші хабарі. Або їм прийдеться вчитися за кордоном, де освіта і дешевша, і якісніша».
Загалом студенти назбирали чеків на загальну суму понад 2 млрд. грн.
Під час проведення акції до її учасників підійшов директор департаменту вищої освіти МОН Ярослав Болюбаш і, вириваючи в організаторів акції мегафон з рук, намагався звинуватити її учасників в неконструктивності, наголошуючи, що Табачник налаштований на діалог з молоддю і запросив на свою колегію представників від молодіжних організацій. Коли йому заперечили, що на колегію запросили лише лояльних до міністра молодіжних лідерів, а також пару опозиційних до Табачника активістів у ролі цапів-відбувайлів, чиновник почав перебивати молодь, не даючи їй договорити.
Також біля будівлі була помічена група безмовних студентів. Як вдалося встановити, це був «мітинг на підтримку ініціатив Табачника», хоча більшість з його учасників не змогли дохідливо пояснити, чому вони взагалі зібралися. Цікаво, що заявку на акцію ці молоді люди подавали від імені молодіжної організації Партії зелених. Аналогічну заявку подавала ця організація і на проведення мітингу на підтримку Табачника минулої п’ятниці під стінами Верховної Ради.
В кінці акції «ПроТабачений рік» всі бажаючи могли взяти участь в записі відеозвернення до Президента України Віктора Януковича з вимогою зняти Дмитра Табачника. Відео найближчим часом має з’явитися в Інтернеті.