Табачник повісив власний промах на свого попередника Вакарчука?

06.03.2012
Міністр освіти Дмитро Табачник оголосив догану керівництву п’ятьох вишів, студенти яких отримали стипендію без індексації.
Зокрема, догану отримав ректор Львівського національного університету ім. Франка Іван Вакарчук, повідомляє прес-служба ВНЗ.
"Затримка з виплатою індексації мала місце лише в п'яти вищих навчальних закладах. І причина єдина – це, перш за все, неналежне виконання своїх обов’язків керівництвом кількох вищих навчальних закладів… Винні будуть притягнуті до суворої відповідальності", - зазначив Табачник.
Втім, у Львівському університеті наголошують, що вини їхнього ректора у несвоєчасній виплаті індексації стипендій немає.
"1 лютого університет подав розрахунок стипендіального фонду за результатами зимового семестрового контролю у Міністерство, де місячний стипендіальний фонд становить 6 млн 643 тис. 397 грн, у тому числі індексація – 1 млн 525 тис. грн.", - заявляють у виші.
У свою чергу міністерство Табачника 22 лютого затвердило Помісячний план використання бюджетних коштів, "де в помісячних обсягах з січня до травня  не передбачено щомісячної індексації стипендій".
"Натомість ці кошти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України передбачило на червень", - зазначили у ВНЗ.
Тим часом 17 лютого ректор Вакарчук звернувся до міністерства з проханням перерозподілити кошти з тим, щоб забезпечити "своєчасну виплату заробітної плати, стипендії, індексації грошових доходів".
У виші заявляють, що у лютому стипендія дійсно була виплачена без індексації, яку планували виплатити у першій половині березня – після отримання дозволу від міністерства на перерозподіл коштів.
"Лише 5 березня о 15.58 (міністерство) факсом надіслало копію листа, у якому йдеться про те, що  "міністерство не заперечує проти здійснення виплати індексації стипендій у березні місяці за рахунок тимчасово вільних коштів спеціального фонду навчального закладу з подальшим їх відшкодуванням у квітні поточного року", - підкреслили у Львівському національному.
Але це, зазначають у виші, не передбачено їхнім кошторисом, інакше "студенти-платники були б змушені оплатити стипендію студентам-бюджетникам".
Водночас депутати Леся Оробець і Лілія Гриневич обурилися доганою Табачника Вакарчуку, і назвали це переслідуванням, повідомляє прес-служба "Фронту змін".
"Ідеться про класичну публічну екзекуцію фахівця, який на відміну від чинного міністра має авторитет серед колег завдяки чималому доробку в розбудові української вищої школи", - наголосили вони.
Депутати наголосили, що догана має бути скасована.