Суми: ''Привіт, весно!''

16.02.2013

У п’ятницю дівчата та хлопці з міста Суми збиралися на вечорниці: прасували вишиванки, шукали зручне взуття, робили зачіски, зустрічалися і разом прямували на українську вечірку. 15 лютого Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з організацією "Січ" влаштували вечорниці до Стрітення.

На вході – юнак у вишиванці, який перевіряє наявність квитків. Одразу зазначимо: вони – ручної роботи,  а тому – унікальні. Виготовлені з дерева, круглі, з жовто-блакитною стрічкою. Сувенір!  А коли заходите до приміщення, вас вітають хлібом-сіллю, віршами та теплими посмішками. І прямо там – можливість розмалювати свої щоки, руки та що завгодно будь-якими кольорами. Два Андрія – "художники", вони зображають і прапорці, і калинову гілочку, і герб…

Коли гості зійшлися, надивилися на рушники на столах, портрет Тараса Шевченка на стіні, - тут і почалося свято. Відкривала вечір сценка. Юнаки і дівчата у формі діалогу співали чудову гумористичну пісню, а потім – прийшли Зима і Весна. Вони сварилися за право владарювати на Землі, та, зрештою, узгодили свої думки.

"Ця сценка не є випадковою. Адже сьогодні свято – Стрітення. Закінчується зимовий цикл свят, а з ним – і сама зима. Весна ніби переборює весну. Ось, до речі, ознайомтеся з народними прикметами до цього дня", - протягує Максим шапку, з якої кожен дістає папірець. На ньому і написано, чого чекати від весни.

Світло вимикається, і починаються хороводи – і так витанцьовує сотня ніг, що аж підлога тремтить.

"Я мало танцюю, бо соромлюсь. Але сьогодні – стрибаю від душі, адже атмосфера так і спонукає!", - говорить Аня.

Щоб ноги відпочили, організатори починають конкурси. "Зав’яжи стрічку" - дуже динамічний, адже учасники мають пов’язати якомога більше жовто-блакитних стрічок на руки гостей. Є і пісенний – дві команди змагаються не у вправності своїх голосів, а у знанні пісень, тексти яких містять різні слова, наприклад - "калина", "заєць", "весна". А під час наступної музичної паузи, Микола демонструє вміння грати на сопілці. Всі зачаровано слухають. Дуже гарно!

І знову танці! Їх перериває запрошення Оксани до столу. На столах – вареники, млинці, варення, хліб з салом…Традиційна українська кухня. І все зроблено руками організаторів вечорниць. Залишається лише подякувати їм за смачне частування.

"Апетит, безсумнівно, "натанцювали" хороший…Тож святкова вечеря – просто неймовірна!", - вважає Андрій.

І знову – танці! Їх перериває раптовий  візит "свободівців" Юлії Левченко та Володимира Ганзіна, які принесли радісну звістку.

"Дуже спішила до вас на вечорниці, аби повідомити, що сьогодні одним пам’ятником кату стало менше. В Охтирці силами Ігоря Мірошниченка, народного депутата України, та його прибічників зі "Свободи" було демонтовано постамент Леніну", - повідомила Юлія. Її слова зустріли оплесками.

На цій хвилі продовжилися конкурси, лотерея, і загалом – хороший настрій мав кожен. О десятій годині ніхто не хотів розходитися, усі дякували за чудове свято.

"Сьогодні ми довели: відпочивати по-українськи можна. Без алкоголю і зайвого пафосу. Це весело і щиро, в моєму житті  було мало таких вечорів", - говорить Аня.