Суми: ''Пам'ятайте про Голодомор сьогодні, щоб він не повторився завтра''

09.11.2013

Напередодні відзначення 80-х роковин Голодомору-геноциду 1932—1933 років Суми долучилися до акції, що організував громадській комітет зі вшанування пам’яті жертв Голодомору. Жителям міста було запропоновано написати листи-звернення до нащадків, яким випаде обов’язок вшановувати соті роковини трагедії Голодомору.

Активісти Молодіжного Націоналістичного Конгресу 9 листопада на центральній вулиці міста долучилися до кампанії. МНКівці розгорнули велике полотно. На ньому всі бажаючі змогли написати свої думки стосовно геноциду, адресовані нащадкам.

«Не будьте байдужими до свого минулого!», «Пам’ятайте про Голодомор, аби у майбутньому ніколи не повторилися жахливі сторінки історії!», «Запаліть свічку пам’яті в своїх серцях!» - писали сумчани.

«Цікаво, що найбільше записів лишали діти. Вони, підходячи разом з батьками, слухаючи наші пояснення, брали до рук маркери. Хтось радився з батьками щодо того, що написати, а хтось просто малював колоски. Головно, що це робили дуже щиро», - говорить одна з організаторів заходу Кароліна Романченко.

Довідка: У всіх обласних центрах України людям запропонують написати на полотні звернення до нащадків — «Послання пам’яті». 23 листопада ці полотна будуть об’єднані на всеукраїнській акції пам’яті біля Меморіалу пам’яті жертв Голодомору в Києві. У цей день пам’ять про Голодомор символічно об’єднає усю Україну.

Нагадаємо, напередодні предстоятелі українських церков оприлюднили звернення до вірних із закликом взяти участь у заходах вшанування трагедії Голодомору-геноциду 1932—1933 років у своїх містах та селах, а також за можливості взяти участь у заходах в Києві.

Як відомо, цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.