Суд на Кізюком відбувався ''по-тихому''

26.01.2014

«Щойно ми отримали інформацію про те, що нашого побратима Івана Кізюка будуть судити у Святошинскому райсуді, одразу вирушили туди. Дуже швидко біля приміщення зібралася чимала кількість небайдужих, в основному, МНКівців, які приїхали підтримати свого друга», - говорить Андрій Бень, член Центрального Проводу МНК. Разом з ними до суду приїхали народні депутати Олесь Доній та Ігор Мірошніченко.

Будівля, в якій знаходиться райсуд, була зачинена. За словами МНКівців, здавалося, що в приміщенні взагалі нікого не було. Але згодом, о 16:45 Івана привезли та через ворота провезли до суду. У цей час люди, що зібралися, скандували «Ваня, ми з тобою!».

«Протягом тривалого часу двері не відчинялися. Але коли приїхав нардеп Олесь Доній і переліз через паркан, потрапивши у приміщення, до нас вийшов голова Святошинського райсуду і повідомив, що засідання призначене на 18:00. Після переговорів,  почали запускати всередину», - говорить МНКівець Назар Франчук.

Уже в приміщенні люди чекали на початок судового розгляду. Тим часом, Олесь Доній дізнався, що «процес пішов», суддя саме пішов у нарадчу кімнату, але про це не повідомляли.

«Усі були обурені! Адже відкрите засідання провели «по-тихому», не оголосивши про початок. Пояснювали це тим, що головний суддя не дав дозвіл на присутність людей. Але ж про початок засідання і те, що на ньому не можна бути присутніми, так ніхто і не повідомляв», - говорить Іван Кішка, член Центрального Проводу МНК.

Після того, як суддя повернувся, людей впустили до зали засідання. У цей час події вже транслювалися на Hromadske.TV. Частина підтримки була змушена залишитися у коридорі, адже всіх зал не вмістив. Тим часом, Івану інкримінували напад на 100 осіб, також зазаначили, що на момент затримання він мав при собі ножі та вогненебезпечні речовини.

«Усі звинувачення – вигадані. Насправді, Іван не вчинив нічого протиправного», - говорить Сергій Кузан, голова МНК.

Наазі Івана відпустили. Запобіжний захід - особисте зобов'язання. Триватиме досудове слідство, а суд відбудеться за місцем проживання.