Студенти провели у Львові акцію протесту проти арт-проекту Медведчука

06.11.2013

Студенти філфаку ЛНУ ім. І. Франка 5 листопада влаштували в приміщенні головного корпусу університету акцію протесту. Близько десяти активістів роздавали листівки із закликом до молоді бойкотувати проект «Арт-майданчик», в межах якого збираються молоді поети та музиканти. В «Українському виборі», який фінансує «Арт-майданчик», вважають, що студенти без потреби політизують мистецький проект.

На лицевій стороні листівок, які роздавали студенти-активісти, поета Василя Стуса зображено крізь приціл, праворуч від нього розміщені фото політика Віктора Медведчука і президента Росії Володимира Путіна. На звороті – звернення профбюро та студради філологічного факультету ЛНУ ім. І.Франка, повідомляє ZAXID.NET.

Автори листівок висловлюють занепокоєння «вербуванням молодого творчого потенціалу країни під зрадницькі кадебістські проекти». Також в листівці нагадують про «фатальну роль адвоката Віктора Медведчука у долі Василя Стуса».

Організатор акції протесту, керівник профбюро філфаку Олег Войтків запевнив ZAXID.NET, що студенти видрукували листівки власним коштом.

«Проект «Арт-майданчик», що набуває популярності серед молоді, як відомо, фінансується організацією «Український вибір», яку очолює український політик Віктор Медведчук. Багато молодих поетів, зокрема студентів нашого факультету, відвідують  заходи в межах цього проекту. Молодий поет приходить туди, щоб просто зачитати свої вірші, навіть не підтримуючи ідеї цієї організації, але виходить, що він рекламує цю організацію. Ми закликаємо студентів не відвідувати заходів, організованих «Українським вибором» і не підтримувати антиукраїнську пропаганду», - заявив Олег Войтків кореспонденту ZAXID.NET.

Впродовж перерви між парами студенти роздали понад 300 листівок. Інформація із відповідними закликами також поширюється у соціальних мережах. Войтків не виключає, що у майбутньому подібні акції протесту можуть вихлюпнутися і на вулиці Львова.

Водночас лідер ініціативної групи громадського руху «Український вибір» у Львівській області Борис Мезенцев вважає, що студенти надарма політизують мистецький проект.

«Задум цього проекту полягав у тому, щоб дати людині можливість самовираження. За кошти «Українського вибору» є така можливість у всіх регіонах України раз на тиждень зібратися, попити чаю, почитати вірші, зіграти на гітарі, поговорити з однодумцями тощо. Політична складова цього проекту мінімальна – із усіх, хто вступив у Львівській області до лав нашого руху, серед відвідувачів цього проекту немає жодної особи», - розповів ZAXID.NET Борис Мезенцев.

Арт-майданчик «Культурний прорив» у Львові був започаткований наприкінці квітня цього року. Періодично місцеві молоді поети і музиканти збираються у нічному клубі «Міленіумі». Оплачує оренду зали «Український вибір».

Повний текст звернення:

Шановна філологічна громадо!

У час політичного тиску на Україну, на її історію та мову, на суспільство ми стали свідками ще одного фатального дійства – вербування молодого творчого потенціалу країни під зрадницькі кадебістські проекти. Свідома українська молодь завжди була активною верствою населення, що давала поштовх до суспільних зрушень, протестів, революцій. Численні письменники та громадські діячі безстрашно виступали проти всього, що нівечило українську державність і національну єдність народу. Частину молодих активістів кидали за ґрати, інших, більш «небезпечних», – репресували: арештовували, вивозили з країни на тривалий час, розстрілювали, знаходили інші методи знищення молодої інтелігенції. Поневірянь зазнали такі визначні представники української нації, як Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка, В. Стус, В. Чорновіл та інші. Безперечно, вони зробили неоціненний внесок у створення української національної держави, через що їх намагалися стерти з лиця землі у різні часи окупаційної влади. І такі утиски Великих Українців стали лейтмотивом на шляху становлення української державності.

Одним і найвизначніших поетів-шістдесятників був Василь Стус, якого своїм свідомо бездіяльним «захистом» убив свого часу молодий провладний адвокат. Хоч поет і відмовлявся від цього «захисника», та Радянська влада не дала змоги обрати йому іншого. Колишній політв’язень «совєцького» режиму, а сьогодні видатний український письменник та літературознавець, громадський діяч Євген Сверстюк згадує: «Коли Стус зустрівся з призначеним йому адвокатом, то відразу відчув, що Медведчук є людиною комсомольського агресивного типу, що він його не захищає, не хоче його розуміти і, власне, не цікавиться його справою. І Василь Стус відмовився від цього адвоката». Тож «товариш» Віктор Медведчук зробив усе, аби Василя Стуса було найжорстокіше покарано й відправлено далеко, у Пермські «виправно-трудові» табори, де й обірвалося життя одного з геніїв української нації.

Сьогодні зрадницький та відверто проросійський кум Владіміра Путіна організовує творчі зустрічі молодих письменників і музикантів. Шляхом грошового спонсорування він усе активніше наступає на молоду інтелігенцію в різних містах України – Києві, Львові, Сімферополі, Кіровограді, Житомирі, Луцьку, Рівному, Одесі... Як відомо, проект «Арт-майданчик» відбувається за фінансової підтримки політичної сили Віктора Медведчука, організація «Український вибір» якого «тягне» Україну до Митного союзу, нав’язує шовіністичні ідеї та хоче продовжити період стагнації української економіки, занепаду культури й самобутності українського народу.

Уважаємо неприпустимим проведення такого проекту під егідою запроданської проросійської партії, керівником якої є вбивця символу нескореності – Василя Стуса, та майбутнього України – молодих талантів. Усі, хто поважає минуле свого народу, людей, що творили історію, розбудовують сучасність та вірять у культурно-політичне майбутнє України, будьмо свідомі фарисейської облудності «Арт-майданчика»! Усвідомлюючи високу відповідальність за українську державу, закликаємо всіх громадян України не відвідувати ці «збориська»!

Студентська рада та профбюро студентів філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка