Студенти протестували проти законопроекту Ківалова

28.02.2013

27 лютого на вулиці Банковій біля будівлі комітетів Верховної Ради, де проходили комітетські слухання щодо законопроектів “Про вищу освіту”, відбулась студентська акція протесту, - повідомляє osvita.ua. Студенти вимагали зняти з реєстрації у Верховній Раді законопроект Ківалова, Калетніка, Сороки “Про вищу освіту” та викликали його авторів на розстелений килим. Оскільки депутати до протестуючих не вийшли, студенти принесли трьох керамічних свиней з дірками на спині, куди всі бажаючі опустили побажання та пропозиції авторам законопроекту. Ці скарбнички представники протестуючих студентів передали народним обранцям на комітетських слуханнях.

За словами протестуючих, законопроект Ківалова, Калетніка і Сороки не гарантує всім успішним студентам стипендії, не убезпечує від захмарного зростання вартості контракту протягом терміну навчання. Він дозволяє відрахувати студента згідно правил, які свавільно встановлюватимуться керівництвом вищого навчального закладу, разом зі вступними іспитами повертає корупцію при вступі, дозволяє зменшити державне замовлення, ставить хрест на європейському майбутньому української вищої освіти. Він не передбачає автономії вищих навчальних закладів, не надає студентам права вибору навчальних дисциплін, не забезпечує академічної мобільності студентів, встановлює монополію дорадчого органу при Міносвіти — Всеукраїнської студентської ради - на студентське самоврядування. З цим законопроектом в українській вищій освіті запанує монополія Міністерства і свавілля ректорів.

Студенти оголосили про продовження розпочатої ще у 2010 році кампанії проти деградації вищої освіти, яка вже “поховала” два законопроекти “Про вищу освіту”, й пообіцяли розгорнути її значно ширше, “аби назавжди відбити у можновладців спокусу підсовувати нам той самий гнилий фрукт у все новій і новій обгортці”.

"Новий закон "Про освіту" - це просто відкрите хамство регіоналів!, - обурюється студентка київського вузу, член МНК Олеся Горяйнова, - залишається сподіватись, що студентські протести чимось допоможуть у цій справі! Якщо ж законопроект все-таки приймуть, на вулиці вийде не лише київське студентство".