''Стоп Путін! Стоп війна!''. Світове українство вимагає посилити санкції проти Росії

13.06.2016

9-11 червня в Україні, в країнах Європи, в  Америці та навіть в Росії пройшли багатотисячні акції під гаслами «Стоп Путін! Стоп війна!» на підтримку посилення санкцій проти Російської Федерації. Ініціатором акції виступила українська діаспора. Питання санкцій якраз обговорюється в ці дні в європейських владних установах. За послаблення або й зняття санкцій вже висловилися лояльні до РФ чиновники Франції, Італії, Угорщини та Греції.

Італія

9 червня 2016 року українці Риму провели мітинг під італійським паламентом. Акцію організували Оргкомітет Євромайдан Рим та Конгрес Українців Італії. 
Головними вимогами протестувальників було збереження санкцій ЄС проти Росії та посилення тиску урядів європейських країн на Кремль, задля негайного виведення російських військ з території України. Учасники мітингу, звертаючись до італійських парламентарів, зазначили, що економічні санкції проти Росії є єдиним невійськовим методом досягнення миру, тому мають бути продовжені, а спекуляції деяких політичних сил Італії з цього питання є неприпустимими. Адже, виправдовування агресора суперечить основним принципам демократичного суспільства та міжнародному праву. Активісти провели також флеш-моб про вплив російської пропаганди в країнах ЄС через так званих друзів Путіна, маріонеток Кремля. 

Португалія

9 червня за участі дипломатів, представників української громади, небайдужих португальців на одній з центральних площ Лісабона – площі сан Педро - відбувся мітинг з вимогами до влади країни і Євросоюзу посприяти чим швидшому припиненню війни, про що повідомив голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха.

Україна

Акція «Стоп Путін!» пройшла і в Києві. Не дивлячись на дощову погоду, біля стели Незалежності зібралося близько сотні містян, організованих Силою Людей Києва. Учасники акції зверталися до киян і гостей міста з проханням підтримати ініціативу та відправити в Раду Європи типові листи, в яких міститься звернення до єврочиновників з обгрунтуванням, чому санкції ні у якому разі неможна послаблювати і тим більше скасовувати.

Серед інших вимог до очільників ЄС - змусити Росію повністю вивести з України війська і військову техніку, посилити спостережну місію ОБСЄ і подовжити її роботу до 24 годин на добу, допустити місію ОБСЄ до частини українсько-російського кордону, який Україна тимчасово не контролює, продовжити санкції проти Росії, оскільки Росія не виконує Мінських угод.

«Пам’ ятаю, в перші дні Євромайдану також стояла дощова погода, і не одразу нас на вулицю виходило по сто тисяч. Ми починали революцію в складних умовах. Але змогли перемогти режим Януковича. Думаю незабаром, попри непросту ситуацію, ми зможемо перемогти й Путіна», - заявив голова Київської організації Сили Людей Василь Болгарин.

«Санкції – дуже важливий інструмент в боротьбі з путінським режимом. Погіршення економічної ситуації в Росії не лише зменшить можливості РФ вести агресивні дії проти сусідів, але й внесе розкол в середовищі російської політичної еліти, в якій далеко не всі готові терпіти складне економічне становище», - зазначила відома російська опозиціонерка Ольга Курносова, яка також взяла участь у мітингу.

В цей же день активісти Молодіжного Націоналістичного Конгресу пікетували посольство Франції, обурившись тим, що одна з двох ключових країн ЄС – учасниць «нормандської четвірки» - першої почала «здавати позиції» перед тиском Путіна.

Загалом, в Україні акції відбулися ще в ряді обласних центрів, зокрема, в Кропивницькому (Кіровограді), Черкасах.

Угорщина

10 червня у Будапешті на площі перед базилікою Святого Іштвана розпочалася демонстрація українців Угорщини. Про це написав сайт Мукачево.нет.

Як повідомляють у Державному самоврядуванні українців Угорщини, демонстрація в Будапешті тривала дві години. За цей час до українців підходило багато людей з різних країн - не лише угорці, а й поляки, словаки, американці, південнокорейці, англійці, щоб висловити підтримку та співчуття.

Учасники мітингу виконали державний гімн “Ще не вмерла Україна” та пісню “Реве та стогне Дніпр широкий” на слова Тараса Шевченка.

В Європі мітинги відбулися також і в столицях Греції, Латвії, Естонії, Австрії, Болгарії.

Так, 11 червня близько сотні українських та болгарських активістів в Софії взяли участь в акції «Стоп, Путін! Стоп, війна!», пише Радіо Свобода.

Мітингувальники закликали владу Болгарії не погоджуватися з ідеєю ослаблення санкцій проти Росії до тих пір, поки Москва підтримує озброєних бойовиків на Донбасі і продовжує окупацію українського Криму.

США

Кілька десятків протестувальників 12 червня вийшли під стіни Посольства Росії у Вашингтоні, де тривав прийом з нагоди Дня Росії, щоб вкотре звернути увагу на розв’язану Кремлем криваву політику, передає портал Vidia з посиланням на Укрінформ.

Учасники пікету тримали в руках плакати з написами “Росія – терористична держава”, “Зупиніть терор Росії”, “Мир для України”, “Йдеш до російського посольства – підтримуєш масові вбивства”. Скандували гасла на підтримку України, за звільнення політв’язнів з російських катівень та закликами не підтримувати агресора.

Окремою частиною акції став пікет біля проїжджої частини з плакатом “Просигналь за Росію без Путіна”.

В Росії також відбувся ряд одиничних пікетів. Сміливців, які вийшли відкрито заявити путінському режимові про свою позицію, миттєво затримувала поліція.

В дні, коли тривалі акції «Стоп Путін!», у Франції розпочався чемпіонат Європи з футболу. Вже в другий день турніру російські вболівальники влаштували криваве побоїще в Марселі. Цей фактор вкупі з вимогами українського світу, будемо сподіватися, скоригує проросійську позицію офіційного Парижу.