Сплав по Дністру у стилі МНК

12.04.2012
Людину завжди манять до себе не покорені стихії. Ми пізнаємо різноманітні куточки землі, насолоджуємося неповторним палахкотінням вогню, вчимося літати у просторах повітря і захоплюємося бездонними глибинами води. Саме вода і була нашим незмінним супутником упродовж 6-8 квітня під час подорожі на катамаранах, яку уже не вперше організовує львівський осеродок Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
Велич Дністровського каньйону, ще така цнотлива і недоторкана весняна краса української природи та виваженість Дністра не змогли залишити байдужими нікого із учасників цієї подорожі, та й не лише подорожі. Дністер здатен здивувати і закохати в себе навіть найбільш затятих скептиків.
І от, зібравши в рюкзак усе необхідне спорядження, хороший настрій та трошки божевілля 28 учасників цієї мандрівки вирушили на зустріч новим яскравим емоціям, неповторним моментам, залишивши на кілька днів пил шумного міського життя. Ловити секунди, що змінюють світ…
Ранковий Галич зустрів нас похмурою посмішкою та загадковою прохолодою, а крикливі зграї ворон додавали ще більшої драматичності цій подорожі. Та це була лише прелюдія, адже перші зустрічі на вокзалі, перші знайомства та перший спільний сніданок змальовували її все більш яскравими барвами і вже дуже скоро час взагалі перестав існувати, а просто захлиснув нас у потік чогось незвичайного, де день змінювала ніч, один настрій погоди змінював інший, одна пора року приходила на зміну іншій. З нами мандрувало ніжне весняне сонце, грайливий вітер, чимось ображений дощ і навіть трошки запізнілий сніг, а легка прохолода гартувала нашу силу духу і вчила нас працювати злагодженою командою. І все це у ритм мелодійної української пісні. А навколо відкривалися мальовничі пейзажі Дністрового каньйону , що один за одним розповідали нам різноманітні історії з казок минулого українського народу.
Та метою цієї мандрівки було не лише духовне збагачення та насолода красою української природи. Кожному із нас прищеплювалися почуття єдності та братерства через виявлення основних християнських цінностей – любові та поваги один до одного, вдячності за усі пережиті моменти, патріотизму до своєї Батьківщини та підтримки один одного. Бо без правильної командної роботи тобі буде усе важче долати перешкоди у цій академії активного відпочинку. На кілька днів ти був незамінною частинкою однієї сім’ї у зовсім іншому світі.
Не обійшлося звичайно і без романтизму пригод, апогеєм яких стала нічна прогулянка на катамаранах. Хвилі Дністра несли нас в обійми ночі і ми просто довіряли зорям, місяцю і власній інтуїції, що все таки привела нас до вогнища із теплою їжею.
До речі окремо варто відзначити усю ту магію, яка панувала на нашій польовій кухні, а їжа приготована спільними зусиллями смакувала по-особливому.
Ми працювали, ми відпочивали, ми вчилися, ми насолоджувалися життям і ковтали кожен ковток свободи, впиваючись її п’янким ароматом. Та усе колись закінчується і додому ми привезли приємну втому і жменю яскравих спогадів, які ще не раз грітимуть нас у холодні зимові вечори. І з зарядом нової позитивної енергії та натхненням ми готові писати нові сторінки в історії нашого життя.
І варто пам’ятати, що у пошуках екстремальних відчуттів не обов’язково їхати за кордон, а якісно відпочити можна зовсім поруч. Дозволь собі насолоджуватися життям і тоді ти зможеш глянути на світ іншими очима!