Сотні Самооборони: на захисті барикад

18.01.2014

Цієї суботи з самого ранку Самооборона Майдану очікувала на можливі провокації. Причиною занепокоєння стало проведення акції «жителями міста Київ», котрі занепокоєні «блокуванням центру столиці».

«Організаторами акції, за анонсом, виступають кияни. Але ми знаємо, що купка хлопців спортивної зовнішності, які не можуть назвати жодної київської вулиці, відповідаючи на запитання, де проживають, - приїхали з Харкова», - заявив комендант Майдану Андрій Парубій.

Так, зі сторони Бесарабької площі до барикад підійшли хлопці-спортмени на чолі з жінкою, яка через гучномовець закликала майданівців розійтися. Попри те, що в анонсі акції вони заявляли про намір розібрати барикади, цього не сталося.

«Ми вишукувалися перед барикадою не для того, щоб не пустити когось на територію Майдану, а щоб забезпечити порядок. Це і є наша основна мета», - сказав МНКівець Віталій Вовк, сотенний «Вільних людей».

У відповідь на заклики спортсменів розчистити Київ від барикад Майдану, самооборонівці запропонували звільнити місто від «Беркуту». На таку пропозицію «кияни» не відреагували і відступили.

Також, пізніше сотні Самооборони провели акцію: вручили силовикам, які блокують прохід до Маріїнського парку символічні повістки на народний суд, який відбудеться під час недільного віче.