Сьогодні у львівській школі відкриють макет криївки

02.03.2012
Макет криївки відкриють сьогодні у львівській школі №21. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Молодіжного націоналістичного конгресу.
За даними МНК, криївку в розрізі обладнали так, як виглядав справжній партизанський сховок. Там будуть макети зброї, гасова лампа, друкарська машинка і замаскований лаз.
Ініціатор цього проекту Андрій Бень каже, що криївка у розрізі розповідатиме про побут повстанців. Учні зможуть побачити, як жили та воювали бійці УПА. Створити макет схованки допомагають діти після уроків. Криївку як і належить роблять з дерева, зверху вона буде замаскована травою та опалим листям. 
«Цей макет подібний до справжньої оскільки він робиться з креслень, які були взяті з оригінальних креслень, які були в розсекречених спецдокументах НКВД», - розповів Бень.
Ініціатори будівництва кажуть вони добре знають, як виглядає справжній сховок УПА, адже неодноразово реставрували лісові криївки. Серед речей повстанців - стіл, лавка і тапчан. На стіні обов´язково образ Покрови.
На відкритті криївки виступить директор Галереї українського військового однострою Богуслав Любів, також буде показано фільм «Воля або смерть».
Фото прес-служби МНК